vasárnap, április 28, 2024
HomeTennisSerena Williams a bejelentés után elveszíti az első meccset

Serena Williams a bejelentés után elveszíti az első meccset

Serena Williams a történelem legjobb játékosaként távozhat a teniszből. De még vannak mérkőzések, amelyeket le kell játszani. Eddig csak a siker hiányzik.

Röviddel azután, hogy bejelentette, hamarosan visszavonul a tenisztől, a korábbi világelső Serena Williams a második fordulóban kikapott a torontói WTA-tornán.

A 40 éves játékos az olimpiai bajnok svájci Belinda Bencictől kapott ki 2-6, 4-6. Egy nappal korábban Williams bejelentette, hogy hamarosan befejezi pályafutását. „Elég érdekes 24 óra volt” – mondta a 15 évvel fiatalabb Bencic elleni vereség után.

Az amerikai várhatóan az augusztus végén kezdődő US Open után vonul vissza. Kanadában azt kiabálta a tömegnek: „Borzalmasan tudok búcsúzkodni, de viszlát, Toronto”. Williams összesen 23 Grand Slam-címet nyert, eggyel többet, mint Steffi Graf.