HomeMotorsportsSebastien Ogier visszatér a WRC-be a Rally Görögországban

Sebastien Ogier visszatér a WRC-be a Rally Görögországban

Sebastien Ogier a Toyota színeiben indul a 2023. szeptember közepén megrendezésre kerülő görögországi Akropolisz Rallyn – Ez lesz a hatodik szereplése

Sebastien Ogier ismét a Toyota színeiben indul a rali-világbajnokság (WRC) tizedik, szeptemberi görögországi fordulóján. A nyolcszoros világbajnok 2023-ban már a második egymást követő szezonban teljesít részidős programot. A francia várhatóan idén legfeljebb hét fordulón indul.

Ogier az idei szezonban eddig három győzelmet aratott a Rally1 tabelláján: Monacóban, Mexikóban és Kenyában. A francia eddig négy ralit hagyott ki, ezért az összesített tabellán az ötödik helyen áll. Miután Elfyn Evans augusztusban győzött a Rally Finlandon, Ogier egy közösségi médiában közzétett bejegyzésében elárulta, hogy a 39 éves versenyző 2021 óta először szeretne Görögországban versenyezni.

Újra szuper büszke vagyok a csapatomra” – posztolta Ogier a közösségi médiában. „Nagyon jó munka volt és fantasztikus eredmény. Külön gratulálok Elfyn Evansnek és Scott Martinnak, és nagyon örülök Takamoto Katsutának és Aaron Johnstonnak is, akik a dobogóra álltak. Hamarosan találkozunk Görögországban.”

A 39 éves versenyző korábban 2011-ben nyerte meg az Akropolisz-ralit. Akkor 10,5 másodperccel előzte meg Citroen csapattársát, Sebastien Loebet. Ogier-vel a Toyota ismét négy Yarist indít Görögországban. Ogier mellett a bajnokságot vezető Kalle Rovanperä, Evans és Katsuta indul a japán csapat színeiben.

Toyota izgatottan várja a Rally Görögország csapatát

J

K

Sordo Észtországban ott volt, hogy segítsen Suninennek alkalmazkodni a Rally 1 autóhoz, mivel a finn először vezetett hibrid autót a WRC-ben. A 40 éves versenyző és a győztes Thierry Neuville a tavalyi Akropolisz-ralin szerezte meg a Hyundai első WRC-s dobogóját. A belga nyert, Ott Tänak lett a második, Sordo pedig a harmadik helyet biztosította be.

A spanyol legjobb eredménye a görögországi durva kavicsos pályákon a 2013-as szezonból származik, amikor második lett az akkori Volkswagenes Jari-Matti Latvala mögött. „Alig várjuk, hogy a jól megérdemelt szünet után ismét versenyezhessünk Esapekka, Dani és Thierry ellen Görögországban” – mondta Cyril Abiteboul, a Hyundai csapatfőnöke.