vasárnap, április 28, 2024
HomeMotorsportsSaroktörés: Aleix Espargaro mégis megsérült a silverstone-i baleset után

Saroktörés: Aleix Espargaro mégis megsérült a silverstone-i baleset után

Aprilia versenyzője, Aleix Espargaro mégis megsérült a silverstone-i FT4-es versenyen a highsiderében – A spanyolnak a jobb lábfejében lévő sarokcsonttörés miatt kell pihennie

A pályán végzett első vizsgálat nem mutatott ki törést. Most azonban az Aprilia megerősítette, hogy Aleix Espargarónál a hétfői további orvosi vizsgálatok után sarokcsonttörést diagnosztizáltak a jobb lábában

A spanyol 185 km/órás sebességgel bukott egy highsiderben a MotoGP-hétvége negyedik szabadedzésén Silverstone-ban, és kezdetben hordágyon kellett elvinni. A pálya orvosi központjában megvizsgálták, majd részt vett a kvalifikáción, ahol a hatodik helyen végzett.

Kezdetben azonban nem volt egyértelmű, hogy vasárnap pályára léphet-e. Espargaro azonban versenyképesnek nyilvánították, és a kilencedik helyen fejezte be a Grand Grixet.

Az Aprilia versenyzője hétfőn Spanyolországban, Barcelonában újabb alapos vizsgálaton vett részt. A fent említett törést észlelték. Az Aprilia azonban megnyugtatta: „A sérülés nem igényel sebészeti kezelést. „

„Aleixnek hét nap teljes pihenőt írtak elő, amely alatt mankót kell használnia, hogy ne terhelje a sérült lábát” – áll a csapat közleményében. „A cél az, hogy a következő versenyhétvégén (augusztus 19-21., Ausztria) a lehető legjobb fizikai állapotban versenyezzek.”

A sérülés és az ezzel járó korlátozások ellenére Espargaro mindössze egy pontot veszített a világbajnokságot vezető Fabio Quartararóval szemben, aki a nyolcadik helyen végzett. Ennek eredményeként Quartararo előnye a bajnokságban már 22 pont. A silverstone-i győztes Francesco Bagnaia 49 pontra tudott felzárkózni.