kedd, május 14, 2024
HomeTennisRuud bejutott a döntőbe - a klímaaktivista okoz felfordulást

Ruud bejutott a döntőbe – a klímaaktivista okoz felfordulást

Casper Ruud nyerte a francia nyílt teniszbajnokság elődöntőjét. A mérkőzés azonban nem ment zökkenőmentesen. Az ok egy fiatal nő volt, aki beszorult a hálóba – és lehozták a pályáról.

Casper Ruud az első norvég, aki bejutott egy Grand Slam-torna döntőjébe, és Rafael Nadalt hívja ki Párizsban. A 23 éves világelső 3-6, 6-4, 6-2, 6-2, 6-2-re legyőzte a horvát Marin Čilićet a francia nyílt teniszbajnokság vasárnapi második elődöntőjében, így a spanyol rekordbajnok ellenfele a spanyol Major-győztes lesz.

Aktivista felháborodást kelt

A mérkőzés több mint tíz percre félbeszakadt. Egy környezetvédelmi aktivista a hálóhoz láncolta magát. A Philippe Chatrier pályára futott Casper Ruud (Norvégia) és Marin Čilić (Horvátország) péntek esti mérkőzésén.

A nő egy pólót viselt, amelyen az állt: „1028 napunk maradt”.

A mérkőzést a harmadik szettben félbe kellett szakítani, mindkét játékos tíz percre elhagyta a pályát. Korábban a német olimpiai bajnok Alexander Zverev (Hamburg) kénytelen volt feladni a Rafael Nadal (Spanyolország) elleni mérkőzést, miután csúnyán kificamodott a bokája.