csütörtök, május 2, 2024
HomeFootballRutter újra és újra: Farke a Championship élére ugrott a Leedsszel

Rutter újra és újra: Farke a Championship élére ugrott a Leedsszel

A Leeds United egyre közelebb kerül a Premier League-hez. Vasárnap Farke tizenegye egyelőre még a Leicestert is megelőzte a Championship élén – és ezzel „elég büszkévé” tette edzőjét

Daniel Farke egyre tisztábban látja maga előtt a Premier League harmadik feljutását. A 47 éves szakember, aki tavaly nyáron vette át a Leeds United irányítását, miután távozott a Borussia Mönchengladbachtól, vasárnap egy újabb fontos három pontot ünnepelhetett – egy olyat, amely a tavaly kiesett csapatot egyelőre a Championship élére repítette.

A Leeds 34 813 néző előtt az Elland Roadon megérdemelten győzte le 2-0-ra a kiesés fenyegette FC Millwallt, amelyben kulcsszerepet játszott az ex-hoffenheimi Rutter. A 21 éves francia több veszélyes támadásban is részt vett, és két assziszttal fejezte be a mérkőzést, igaz, gól nélkül: míg az olasz fiatal válogatott Gnonto csodálatos távoli találatát (33′), valamint az ex-Man United-profi James révén a jól átgondolt 2-0-t (79′) ő készítette elő, addig ő maga a közte lévő 2-0-ról egy kettős nagy lehetőséggel lemaradt. Sarkic kapus kétszer is hárított, egyszer a kapufa segítségével (67′).

„Elég büszke vagyok a srácokra” – mondta Farke a BBC-nek – „mert a mai egy másfajta kihívás volt: az elmúlt hetekben két-háromnaponta kellett játszanunk, ezúttal kilenc-tíz nap volt a meccsek között, amihez nem vagyunk hozzászokva”. A Leeds vesszőfutása ennek ellenére töretlenül folytatódott: 2024-ben a fehérek 13 bajnoki mérkőzésükből tizenkettőt megnyertek – egy döntetlen mellett.

A nemzetközi szünetben csúcsrangadó vár a rivális Leicesterre

Már nem a rájátszást jelentő hely megszerzéséről van szó – ami csak elméletileg lehetséges Farke csapatának -, hanem a közvetlen feljutásról, amihez az első vagy második hely szükséges. A Leeds legutóbbi győzelmével – legalábbis ideiglenesen és a szezonban először – az élre került, mivel a Leicester vasárnap az FA-kupa negyeddöntőjében (2:4 a Chelsea-nél) kénytelen volt játszani, és csak jövő szombaton játssza a negyedik helyezett Southampton elleni felzárkózási mérkőzését

A feljutó Ipswich, amely szombaton 6-0-ra verte a Sheffield Wednesdayt, egy ponttal kevesebbet gyűjtve a harmadik helyen áll a duó nyomában.