hétfő, április 29, 2024
HomeTennisRoder Federer reméli, hogy visszatérhet Wimbledon után

Roder Federer reméli, hogy visszatérhet Wimbledon után

A szupersztár Roger Federer még nem adta fel a reményt, hogy Wimbledon után visszatérhet aktív teniszezőként.

Kényelmetlen érzés „más szerepben” a pályán lenni, mondta a 40 éves svájci sötét öltönyben a Centre Court 100. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen a füves pályás klasszikuson. „Remélem, még egyszer visszajöhetek.” Federer nyolcszor nyerte meg a címet Wimbledonban.

A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes tavaly augusztusban már a harmadik műtéten esett át a jobb térdén. Utoljára 2021 júliusában, a wimbledoni negyeddöntőben való kiesése után lépett pályára. Idén eddig többek között a szeptember végi Laver Kupán, az európai csapat és a világválogatott párharcán való részvételét erősítette meg.

„Hiányzott, hogy itt legyek” – mondta Federer. A térde megviselte. De ez egy jó év volt otthon. A gyerekek jól vannak, mondta.

A Jule Niemeier brit Heather Watson elleni 16. fordulóbeli mérkőzése előtt a wimbledoni teniszbajnokság legnagyobb stadionjában tartott eseményen számos korábbi győztest, köztük Björn Borgot, Billie Jean Kinget, Rod Lavert és Angelique Kerbert is megünnepelték. „Megtiszteltetés, hogy sportágunk abszolút legendáival állhatok a pályán, akik a mi generációnk számára egyengetik az utat” – mondta Novak Djokovic, aki idén hetedik wimbledoni címét szeretné megszerezni.