hétfő, április 29, 2024
HomeFootballReyna dönt a Nemzetek Ligája-döntőről - botrányt okoznak a mexikói szurkolók

Reyna dönt a Nemzetek Ligája-döntőről – botrányt okoznak a mexikói szurkolók

Az USA sorozatban harmadszor nyerte meg a CONCACAF Nemzetek Ligáját – és harmadszorra a dortmundi Giovanni Reyna tette le a voksát a döntőben

Elkészült a kalap-trick: az USA sorozatban harmadszor nyerte meg a Nemzetek Ligáját, ráadásul annak fennállása óta minden alkalommal. Giovanni Reyna, aki jelenleg kölcsönben a Borussia Dortmundtól a Premier League-ben szereplő Nottingham Forestnél szerepel, már korábban is remekelt a torna során, és nagyjából fél órával a vége előtt gólt szerzett a 2-0-s végeredményhez (63′). Ezt követően a 21 éves játékost nem meglepő módon a torna legjobb játékosaként tüntették ki.

Reyna abszolút meggyőző volt a Nemzetek Ligája során. A támadójátékos már a Jamaica elleni drámai elődöntő hosszabbítás utáni 3:1-es győzelemben is döntő szerepet játszott a 2:1 és 3:1 után adott két asszisztjával – mindkettő a korábbi Schalke-játékos Haji Wrightnak.

Az amerikai szurkolók pedig már tudták, hogy Reyna döntőben is tud játszani: a jobblábas egy gólt és egy asszisztot szerzett a 2021-es döntőben – a Mexikó ellen hosszabbítás után 3-2-re megnyert fináléban. A 2023-as döntőben pedig Kanada ellen, ahol Reyna mindkét gólt előkészítette a 2:0-s győzelemhez.

A vasárnapi döntőben a korábbi lipcsei Tyler Adams alapozta meg a vasárnapi győzelmet, amikor az ex-salker Weston McKennie bejátszotta – majd több mint 30 méterről a bal felső sarokba lőtte a labdát (45′).

Sokszor félbeszakadt a mérkőzés – a szurkolókat „kivitték az arénából „

Most a mexikói szurkolók okoztak botrányt, amikor a záró szakaszban többször is megszakították a mérkőzést. Hogy mi történt? A kanadai Drew Fischer játékvezető többször is félbeszakította a mérkőzést, mert a mexikói szurkolók homofób jelszavakat skandáltak. A CONCACAF szerint a texasi Arlingtonban a biztonsági személyzet ezután „azonosította az érintett szurkolók jelentős részét, és eltávolította őket az arénából”.

Reynát és társait a döntő 2:0-s gól után tárgyakkal is megdobálták. Elfogadhatatlan az amerikai edző, Gregg Berhalter számára: „Nagyszerű hangulatot szeretnénk, de azt nem, hogy megdobáljanak minket tárgyakkal. Ez veszélyes, valaki megsérülhet. „

AConCACAF eközben nem jelentett be semmilyen fegyelmi intézkedést a mexikói bakikkal kapcsolatban. Csupán annyit közölt: „Rendkívül kiábrándító, hogy ez az ügy továbbra is téma egyes mérkőzéseken, különösen annak fényében, hogy két év múlva óriási lehetőség nyílik a sportág fejlődésére a régiónkban”. Az USA, Mexikó és Kanada lesz a házigazdája a 2026-os világbajnokságnak