péntek, március 29, 2024
HomeMotorsportsRallye-győztes Sebastien Ogier: 1500 eurós bírság tiltott showműsor után

Rallye-győztes Sebastien Ogier: 1500 eurós bírság tiltott showműsor után

Egy pár „fánk” rossz helyen Sebastien Ogier-nek sokba került a Spanyol Rally megnyerése után – Dani Sordo ellen is büntetést kapott

Egy rossz helyen elhangzott győzelmi szurkolás miatt pénzbírsággal sújtották a Rally Spain győztesét, Sebastien Ogier-t. A salou-i végső dobogóra érve Ogier néhány „fánkkal” ünnepelte első győzelmét a 2022-es rali-világbajnokság (WRC) szezonjában – de egy olyan helyen, ahol nem volt szabad.

A stewardok ezt tiltott bemutató vezetésnek tekintették, és 1500 eurós bírságot szabtak ki. Ogier javára szólt, hogy a francia saját bevallása szerint tévesen feltételezte, hogy olyan zónában van, amely nyitva áll az ilyen „fánkok” előtt.

A stewardok a következőképpen indokolták döntésüket: „A stewardok 2022. október 23-án 18:00 órakor meghallgatták Kaj Lindström csapatvezetőt. Elnézést kért, hogy a sofőr nem tudott részt venni a találkozón, de telefonon beszélt a sofőrrel, hogy magyarázatot kapjon.”

„A csapatfőnök elmondta, hogy a versenyző látta, hogy egy előtte haladó autó elindult a dobogóra, és azt hitte, hogy ez egy fánkok lebonyolítására előkészített kiállítási terület. A csapatvezető elnézést kért az esetért. „

„A sportfelügyelők azonban megjegyzik, hogy a 2022-es FIA WRC Sportszabályzat 34.1.3. cikke szerint „a showmaning csak akkor végezhető, ha azt a rallye kiegészítő szabályzata megengedi”. Itt nem ez volt a helyzet, sem a Kiegészítő rendeletekben, sem a közlönyben. A vezetési magatartás, amelyet a stewardok látványosságnak tekintenek, ebben az esetben nem biztonságos cselekedetnek minősült.”

A Hyundai versenyzője, Dani Sordo öt másodperces időbüntetést kapott, mert a power stage-en (19. speciális szakasz) 0,08 kilojoule hibrid boostot használt anélkül, hogy előbb elegendő energiát nyert volna vissza. A szabályok szerint a Rally1-es autóknak először minden egyes gyorsasági szakaszon legalább 30 kilojoule energiát kell visszanyerniük, mielőtt az extra energiát le lehet hívni.

A Hyundai nem adott magyarázatot erre a hibára, de a stewardok kisebb előnynek minősítették. Az időbüntetés nem változtat Sordo összesített ötödik helyezésén, de elveszíti az ötödik helyért járó pluszpontot a power stage-en. A Toyota versenyzője, Takamoto Katsuta most megkapja ezt a pontot.