szombat, május 18, 2024
HomeTennisRafael Nadal bejutott a harmadik fordulóba Madridban

Rafael Nadal bejutott a harmadik fordulóba Madridban

Sikeres visszavágó: Az Alex de Minaur elleni barcelonai vereség után Rafael Nadal Madridban fordított. A győzelem lendületet ad neki a következő Grand Slam-tornára

Spanyol teniszcsillag Rafael Nadal egy hónappal a francia nyílt teniszbajnokság kezdete előtt feljavuló formát mutatott. A 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes 7:6 (8:6), 6:3-ra verte a tizedik helyen kiemelt Alex de Minaurt a madridi salakos Masters 1000-es torna második fordulójában.

A 37 éves játékos ezzel a nehezen kiharcolt győzelemmel sikeresen visszavágott az ausztrál ellen az előző héten Barcelonában elszenvedett második fordulós vereségért is.

Miután Nadal az első szett tie-breakjében acélos idegekről tett tanúbizonyságot, és az ötödik szettlabdát is gólra váltotta, a második körben azonnal elvette ellenfele adogatását, és alig több mint két óra játék után befejezte a mérkőzést. Szeretne „lépésről lépésre” közelebb kerülni a legjobb formájához, „meglátjuk, hogyan állok most helyre” – mondta utána Nadal. Az előző fordulóban egyértelműen megnyerte a generációs párharcot a nála 21 évvel fiatalabb amerikai Darwin Blanch ellen

Nadal újra Párizsban?

A madridi salakon nyújtott teljesítménye valószínűleg nagyban befolyásolja majd Nadal döntését is, hogy indul-e a május 26-án kezdődő French Openen. „Nem fogok játszani Párizsban, ha úgy érzem magam, mint ma” – mondta szerdán a 14-szeres French Open-győztes, nagy port kavarva. A sérülések miatt többször is visszavetett Nadal 2024-ben szeretné befejezni pályafutását.

Madridban pénteken három német teniszező is bejutott a harmadik fordulóba. Az olimpiai bajnok Alexander Zverev most a kanadai Denis Shapovalov ellen küzdhet meg a 16 közé jutásért, míg Daniel Altmaier az erősen tartalékos lengyel Hubert Hurkacz ellen lép pályára. Jan-Lennard Struff úgy tűnik, hogy feldobta a múlt hétvégi müncheni ATP Tour-győzelme, és jó esélyekkel indul a francia Ugo Humbert