péntek, május 17, 2024
HomeTennisPremier a német bajnokságon

Premier a német bajnokságon

A tehetséges teniszező Nastasja Schunk egy nehéz év végén ünnepli a sikert. Patrick Zahraj is ünnepelhet

A tehetséges teniszező Nastasja Schunk (20) pályafutása során először lett német bajnok. A mainzi születésű teniszező a női döntőben 6:3, 6:2-re legyőzte Stephanie Wagnert (Amberg) a Biberachban rendezett címvédések végén.

„Sokat jelent számomra ez a győzelem. Jó lezárása volt ez egy nehéz évnek” – mondta a kétszeres Grand Slam-résztvevő Schunk, aki idén sokáig sérülten volt kint.

A férfiak versenyében Patrick Zahraj (24) szintén első győzelmét ünnepelhette. A 24 éves játékos 7:6 (7:3), 7:5-re verte a veterán Daniel Masurt (29). A címvédéshez vezető úton Zahraj az első fordulóban többek között az első helyen kiemelt Marko Topót (Gräfelfing) is kiütötte.