hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballPistons profi Stewart megtámadta ellenfelét, Eubankset a meccs előtt és letartóztatták

A Phoenix Suns és a Detroit Pistons mérkőzése előtt verekedés tört ki. A szakembert ideiglenesen letartóztatják. A Pistons edzője kritizálja az ellenfél csapatát

Az AP hírügynökség jelentése szerint az NBA pincehelyzetében lévő Detroit Pistons (8-46) játékosa, Isaiah Stewartot ideiglenesen letartóztatták testi sértésért, miután összeveszett az ellenfél egyik játékosával. A phoenixi rendőrség tájékoztatása szerint a 22 éves játékost beidézték, majd elengedték – számolt be az AP az esetről helyi idő szerint szerdán.

Drew Eubanks, a Phoenix Suns centere elmondta, hogy a verekedés a mérkőzés előtt történt, amikor mindkét csapat megérkezett az arénába. Stewart megütötte őt, a biztonságiak pedig közbeléptek. „Gyűjtjük az információkat arról, hogy mi történt és mi okozta, és együttműködünk az NBA-vel és a helyi hatóságokkal” – közölte a Pistons.

A Suns „indokolatlan támadásról” beszél – a Pistons védekezik

A Suns is megszólalt: „A Drew Eubanks elleni támadás nem volt provokált, az ehhez hasonló erőszakos cselekmények elfogadhatatlanok”. A Detroit edzője, Monty Williams – aki korábban a Suns edzője volt, és a 2021-es NBA-döntőbe vezette őket – ezután kritizálta a hazaiakat, és „felelőtlenségnek” nevezte ezt a nyilatkozatot, mert még nem állt rendelkezésre minden információ. Az NBA vizsgálatára hivatkozott. „Utána lehet nyilatkozni” – mondta Williams.

Stewart negyedik szezonját tölti a ligában. A 2021-es évben két mérkőzésre felfüggesztették, miután a pályán összeveszett a szupersztár LeBron Jamesszel. James akkor egymeccses eltiltást kapott.

Az esélyesebb Suns (33-22) 116-100-ra nyerte a mérkőzést, amelyen az All-Star Devin Booker már néhány perc elteltével, második technikai hibája után kiállítást kapott.