csütörtök, április 18, 2024
HomeSerie APiros után di Maríának: Joker Gytkjaer biztosítja a monzai bemutatkozást

Piros után di Maríának: Joker Gytkjaer biztosítja a monzai bemutatkozást

A Juventus Torino folytatta a Serie A-szezon gyenge rajtját. Az Öreg Hölgy megérdemelten szenvedte el első vereségét a feljutott AC Monza otthonában egy ártalmatlan teljesítmény után. A visszatérő di Maria nem tudott uralkodni az idegein.

A

Monza, Raffaele Palladino új edzővel – Giovanni Stroppát a feljutott csapat első szezonbeli győzelmét, a Lecce elleni 1-1-es döntetlent követően menesztették – komoly esélytelenként lépett pályára a Juve ellen.

A

Juve edzője, Massimiliano Allegri, akit Marco Landucci váltott, miután a Salernitana elleni fordulatos bajnoki összecsapáson (2-2) kiállították, három változtatást eszközölt a Benfica Lisszabon elleni 2-1-es vereséghez képest. Bonuccit, a bajnokságban eltiltott Cuadradót és Miliket de Sciglio, Gatti és di Maria váltotta.

Az első félidőben nem volt okunk aggodalomra. Az Öreg Hölgy képtelen volt benyomást kelteni egy józan, ám mégis lelkes monzai csapat ellen, és végig csalódást okozott.

Di Maria repül le a pályáról

Az Allegri-csapat földalatti teljesítményének szomorú fénypontja di Maria kiállítása volt, aki a félidő előtt nem sokkal (40.) egy ártalmatlan kihívásnál kiverte a biztosítékot Izzónál a középpályán.

A második félidőt Dany Mota (51.) jó lehetőségével nyitotta a Monza. A túloldalon a létszámfölényben lévő vendégek jobban osztották be a teret, mint a csere előtt, és Miretti először került közel a hazaiak kapujához (53.).

A feljutó csapat megérezte a számbeli fölényéből adódó esélyét a győzelemre, háromszor is cserélt, és Joker Gytkjaer nem sokkal később (57.), valamint Carlos Augusto (64.) is veszélyeztette a Juve kapuját. A Bianconeri időnként kontrázott, de egy rosszul kivitelezett három a kettő elleni ellentámadást játszott (Danilo, 68.).

Gytkjaer átalakítja Ciurria keresztjét

Szóval jött, ahogy jönnie kellett: a Monza szélsője, Ciurria tűnt fel a jobb szélen, és középre adott, ahol Gytkjaer sprintelt be az asszisztba, és a rövid sarokba tolta a labdát (74.).

Kostic számára a 78. perc után véget ért a meccs – Kean lépett pályára. És a 22 éves támadó volt az, akinek az egész mérkőzésen a Juve legnagyobb lehetősége volt, de túlságosan helyezetlen fejesével elszalasztotta az egyenlítést (82.). Így maradt az 1-0 a Monzának – a lombardok első győzelme a Serie A-ban egyet jelentett a középmezőnyben kullogó Juve első vereségével.

A nemzetközi szünet után a Juventus október 2-án (20.45) az FC Bolognát fogadja. A Monza október 2-án (15:00) a Sampdoria Genovát fogadja.