péntek, március 29, 2024
HomeTennisPhilipp Kohlschreiber bejelentette pályafutása végét

Philipp Kohlschreiber bejelentette pályafutása végét

A német teniszező, Philipp Kohlschreiber legkésőbb Wimbledonban befejezi hosszú pályafutását – jelentette be a 38 éves augsburgi születésű teniszező, miután megnyerte a füves pályás klasszikus selejtező első fordulóját.

Kohlschreiber jelenleg csak a 230. helyen áll a világranglistán, így kvalifikálnia kell magát a londoni wimbledoni tornára. Az ezt megelőző hetekben már nyilvánosan is fontolgatta közelgő távozását.

„Talán bejutok a főtáblára „

„Ez egy nagyszerű és csodálatos karrier volt. Ez lesz az utolsó tornám” – mondta Kohlschreiber, aki a szomszédos Roehamptonban először játszik a főtáblára jutásért. „Örülök, hogy még van itt egy meccsem, és talán bejutok a főtáblára” – mondta a korábbi világranglista 16. helyezettje, miután 6-2, 6-2-re legyőzte a francia Grégoire Barrère-t. A következő ellenfél a szintén nagyon tapasztalt kazah Mihail Kukuskin lesz. A főtábla mérkőzései jövő hétfőn kezdődnek.

Még nincs igazán terve a pályafutása utáni időszakra, mondta Kohlschreiber. „Vissza akarok vonulni, és akkor valahogy biztosan különleges pillanat lesz. Én inkább egy csendes srác vagyok, és nem akartam azt mondani, hogy ez lesz az utolsó szezonom.” Most azt mondta, néhányan már tudják, hogy ez lesz az utolsó versenye. „Megpróbálok minden mérkőzést élvezni. Ez egy nagyon hosszú út volt, nagyszerű emlékeim vannak, különleges emlékek kötnek ide” – mondta Kohlschreiber. „Talán az utolsó lélegzetvétel extra hosszú lesz, majd meglátjuk.”

A sokáig Davis-kupában játszó német játékos pályafutása során nyolc tornát nyert, háromszor salakon Münchenben, egyszer pedig füvön, Halléban szerezte meg a címet. 2012-ben Wimbledonban a negyeddöntőig jutott, a másik három Grand Slam-tornán pedig mindhárom alkalommal a legjobb 16 közé jutott.