péntek, május 17, 2024
HomeMotorsportsP9 "mint egy dobogó": Alex Rins a legjobb Honda a versenyen a...

P9 „mint egy dobogó”: Alex Rins a legjobb Honda a versenyen a visszatéréskor

ALCR Honda versenyzője, Alex Rins négy hónapos sérülés után tért vissza a versenyzéshez: az Indonéz Nagydíjon elért P9-es helyezés sokkal többet jelent számára, mint a hét világbajnoki pont

Sikeres a visszatérés második próbálkozásra: Alex Rins sikeresen tért vissza a versenyzéshez a 2023-as MotoGP-szezonban a múlt hétvégén Indonéziában, miután az előző, japán hétvégén idő előtt feladni kényszerült a visszatérést

Rins közel négy hónapig nem volt versenyben, miután június 10-én az olaszországi hétvége sprintversenyén, Mugellóban csúnyán összetörte az LCR Hondát, és kettős törést szenvedett a jobb lábán.

A síp- és a szárkapocscsontja tört el, emiatt Rins hét versenyhétvégét hagyott ki teljesen. Szeptember végén a Motegi Japán Nagydíjra szeretett volna visszatérni, de a pénteki edzések után fel kellett hagynia ezzel a próbálkozással, mert a fájdalom még mindig túl nagy volt motorozás közben.

Most a múlt hétvégén Rinsnek sikerült a teljes hétvégét teljesítenie az Indonéziai Nagydíjon Mandalikában, nagy melegben. A vasárnapi futamon a P9. helyen végzett. A visszatérő ezzel a mezőny négy Honda-pilótája közül a legjobb helyen végzett, és az április 16-i austini győzelme óta először szerzett világbajnoki pontokat. Ennek megfelelően elégedettségének adott hangot.

27 körön van túl a hőségben – problémák a kockás zászló után

„Ennyi itthon töltött hónap után, versenyzés nélkül, de az edzőteremben folytatott terápiák után ez az eredmény többet ér számomra, mint egy kilencedik hely” – mondta Rins, kiemelve: „Számomra ez olyan volt, mint egy dobogó. A kórházban töltött hónapok után minden nehéz körülményt legyőztünk”.

Rins azonban azt is elismerte: „Nagy problémáim voltak a versenytáv teljesítésével. A 13.14 kör után nagy fájdalmat éreztem, de legalább tudtam tartani az alacsony 1’32-es tempót. Ez boldoggá tesz engem.”

„A legnagyobb gondok a lábammal – folytatta Rins – a kockás zászló után voltak. Mert a verseny alatt annyira koncentráltam arra, hogy tartsam a tempót és a vonalat”. Amikor azonban a kiállás után a boxba állt, a fájdalom visszatért. „Egyáltalán nem tudtam állni, miután leszálltam a motorról. Ennyire fájtak az izmaim.”

Rins a P21-es rajtszámról indult a Mandalicán, így a rajtrács utolsó helyén állt. A szombati sprintversenyen a P18-ban ért célba, csak Brad Binder maradt le mögötte. A KTM-es versenyző sok időt vesztett az Aleix Espargaróval (Aprilia) való önhibáján kívüli ütközésben.

A vasárnapi nagydíjon Rins (ismét a 21. rajtkockából) tizenkét helyet javított. Ennek során azonban hasznot húzott a mezőny egy-két kiesőjéből. De ez nem szabad, hogy kisebbítse a hónapok óta sérült spanyol teljesítményét.

Ki fog Rins helyett az LCR-Hondánál versenyezni 2024-ben?

Az LCR-Hondával Rinsnek már csak öt versenyhétvégéje van hátra. A 2024-es MotoGP-szezonra a Yamaha gyári csapatához szerződött a hosszú sérüléses szakasza közepén. Ott Rins Franco Morbidelli utódja lesz, így Fabio Quartararo csapattársa lesz.

Morbidelli 2024-ben a Pramac-Ducatiban fog versenyezni Jorge Martin csapattársaként. Utóbbi jelenlegi csapattársa, Johann Zarco a dolgok jelenlegi állása szerint az LCR-Hondához költözne Rins utódjaként.

Marc Marquez korai Honda-távozása miatt azonban még mindig lehet változás. Mivel a Honda gyári csapatánál 2024-re megüresedett egy hely, Zarco az egyik jelölt. Ha a HRC ezt a forgatókönyvet választja, akkor a francia nem az LCR csapatnál, hanem a Repsol által szponzorált Honda gyári csapatnál indulna.

Az LCR-nél Fabio Di Giannantonio versenyezhetne helyette, akinek a helyét a Gresini-Ducatinál Marc Marquez veszi át. Egyelőre csak az erősítették meg, hogy Marquez a Gresinihez vált. Hogy ki lesz az utódja a Honda gyári csapatánál, még nem tudni. Zarco mellett a jelenleg az RNF-Aprilia színeiben versenyző Miguel Oliveira is esélyes