péntek, május 3, 2024
HomeTennisOtte harc nélkül jutott be a stuttgarti elődöntőbe

Otte harc nélkül jutott be a stuttgarti elődöntőbe

Stuttgart – Oscar Otte harc nélkül nyerte meg a stuttgarti negyeddöntőt, és pályafutása során másodszor jutott elődöntőbe az ATP Touron

A kölni születésű versenyzőnek nem is kellett volna indulnia, mert ellenfele, a francia Benjamin Bonzi a szervezők szerint gyomorfájdalmak miatt visszalépett. „Már írtam Benjáminnak, hogy nincs túl jól” – mondta Otte Bonzi egészségügyi problémáiról. A francia kórházba ment kivizsgálásra – mondta. „Szerettem volna egy szép mérkőzést játszani a hazai közönségem előtt. Ettől eltekintve sportosan kell nézni a dolgot, ezt el kell viselnem, erőt spóroltam.”

Otte a tavalyi wimbledoni döntős Matteo Berrettini ellen lép pályára a 769 645 euró összdíjazású füves pályás verseny szombati elődöntőjében. A 2019-es stuttgarti győztes az olasz negyeddöntőben 3-6, 6-3, 6-4-re tartotta magát Lorenzo Sonego ellen. A top tízben szereplő Berrettini Stuttgartban tér vissza, miután kisebb csuklóműtéten esett át. A salakpályás szezont kihagyta.

Otte volt az egyetlen német negyeddöntős a wimbledoni füves pályás klasszikusra felkészítő tornán. A 28 éves játékos az első két fordulóban a kempeni Daniel Altmaierrel vívott német párharcot nyerte meg, majd meglepetésre az esélyesebb kanadai Denis Shapovalov ellen is diadalmaskodott. Otte először jutott ATP-elődöntőbe a müncheni salakpályás tornán április végén.