szerda, május 1, 2024
HomeTennisNiemeier elszalasztja a Swiatek elleni meglepetéspuccsot

Niemeier elszalasztja a Swiatek elleni meglepetéspuccsot

Jule Niemeier utoljára integetett a közönségnek, és a nézők tapsa közepette hagyta el a pályát: a dortmundi játékos tenisztündérmeséje a US Openen véget ért.

A 23 éves outsider sokáig megnehezítette a világelső Iga Swiatek dolgát New Yorkban, és reménykedhetett a következő puccsban. Végül azonban 6:2, 4:6 és 0:6 arányban kikapott az első helyen kiemelt lengyeltől, és a két hónappal ezelőtti wimbledoni tornával ellentétben lemaradt a negyeddöntőről.

„Nagyszerű élmény volt. Az első szettben nagyon jó voltam, nagyon agresszív voltam és játszottam a saját játékomat” – mondta Niemeier: „Aztán nem jött úgy az adogatásom, és akkor nehéz egy olyan játékos ellen, mint Iga.” Ez „nagyon frusztráló” volt – tette hozzá.

Az év utolsó Grand Slam-tornáján 2016 óta nem jutott német játékos a legjobb nyolc közé, akkor Angelique Kerber végül a címvédésig jutott. Niemeier volt az utolsó német versenyreménység, aki kiesett – de így is győztesnek érezheti magát mindössze harmadik Grand Slam-tornáján. A rangosabb ellenfelek ellen aratott három meggyőző győzelmével a dortmundi játékos nagyot ugrik előre a világranglistán a jelenlegi 108. helyéről.

„Néhány szem hiányzott „

„Milyen félelmetesen erőlteti a saját játékát Iga Swiatek ellen, milyen higgadt marad – teljesen el vagyok ragadtatva” – mondta Barbara Rittner szövetségi edző az Eurosportnak Niemeier erős teljesítményéről hosszú időre a Louis Armstrong Stadionban: „Egy órán keresztül uralta a világelsőt. Ezután kifogyott a gőzből. Hiányzott egy kis keménység.”

A dortmundi játékos nem csak az erős szervájára támaszkodott. Niemeier is többször bedobott egy-egy szeletet, eredményes volt a megállókkal és időnként a hálóba is betalált. A német ezzel a változó játékkal számos hibát provokált a francia nyílt teniszbajnoktól. A második szett közepétől azonban összeszedte magát, és kevesebb hibát vétett. Niemeier koncentrációja a meccs előrehaladtával egyre jobban szenvedett.

Swiatek szerdán az amerikai Jessica Pegula ellen játszik az elődöntőbe jutásért, aki korábban 6-3, 6-2-re legyőzte a kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitovát. Mind a tíz német játékos elleni párharcában veretlen.

Kyrgios letaszítja Medvegyevet

Hétfő este a wimbledoni döntős Nick Kyrgios nagyszerű belépője volt. Az ausztrál teniszcsillag 7-6 (13-11), 3-6, 6-3, 6-2-re győzte le a címvédő Daniil Medvegyevet a 16 közé jutásért vívott rendkívül szórakoztató mérkőzésen, amelyen Kyrgios a harmadik szett közepétől kezdve valósággal kiütötte a világelső orosz teniszezőt. Eközben a US Openen folytatódik a címvédő átka: Roger Federer 2008 óta egyetlen férfi teniszező sem tudott újra diadalmaskodni a címvédés utáni évben.