vasárnap, április 28, 2024
HomeBundesligaNeuer visszatérése a Darmstadt ellen? "Várnunk kell és meglátjuk"

Neuer visszatérése a Darmstadt ellen? „Várnunk kell és meglátjuk”

Manuel Neuer visszatérése tovább csúszik? Az FC Bayern Galatasaray elleni Bajnokok Ligája-meccse után Thomas Tuchel, az FCB edzője mindenesetre nem akarta elkötelezni magát amellett, hogy a 2014-es világbajnokság győztese szombaton, a Darmstadt ellen újra a kapuban áll majd

„Meg kell várnunk, beszélnünk kell ‘Manuval'” – mondta Thomas Tuchel a Príma Televízióban a keddi, isztambuli 3:1 után a királykategóriában. Tovább csúszik tehát a 37 éves játékos visszatérése? Neuer ugyanis kezdetben már úgy volt, hogy a Bayern utolsó, Mainzban megrendezésre kerülő idegenbeli mérkőzésén, szombaton visszatér a kapuba a Bundesligában.

„Mindenképpen akarja” – De vajon Neuer meg tudja-e csinálni?

De a Mainzban aratott 3:1-es győzelemnél ismét Sven Ulreich állt a müncheniek kapujában. Neuer a Bajnokok Ligája-mérkőzésre sem utazott a csapattal Isztambulba, ehelyett folytatja a felkészülést a müncheni visszatérésre, amelyet most a Darmstadt elleni szombati (15.30) hazai Bundesliga-mérkőzésre terveznek. Tuchel nyilatkozatai azonban kétségeket ébresztenek azzal kapcsolatban, hogy a visszatérésre valóban sor kerül-e a hétvégén. Ha tud, Tuchel elismerte, Neuer játszani fog. „Ő mindenképpen akarja” – mondta az 50 éves szakember.

Nuer számára ez lenne az első Bundesliga-meccse 2022. november 12. óta, amikor a Bayern 2-0-ra nyert korábbi klubjánál, a Schalke 04-nél, ahol ő állt a kapuban. Neuer 2022. december 1-jén, a katari világbajnokságon Costa Rica ellen játszotta utolsó versenymérkőzését a német válogatott mezében. A DFB-csapat 4-2-es győzelme ellenére a közép-amerikaiak elleni harmadik csoportmeccsen Németországnak a tabella harmadik helyén kellett hazautaznia. Nem sokkal később, december 9-én Neuer síelés közben eltörte a jobb síp- és szárkapocscsontját hazájában.

Nagy lehetőségek ellenére: Ulreich csak pontról tudott felülkerekedni Isztambulban

Ha Neuer visszatérése ismét elmaradna, valószínűleg a helyettese, Ulreich kapna újabb behívót a Bayern kapujába. A 35 éves szakembert a keddi isztambuli siker alkalmával csak egyszer sikerült legyőzni, annak ellenére, hogy a Galatasaray számos első osztályú lehetősége volt közvetlenül a szünet előtt – méghozzá Mauro Icardi büntetője révén.