vasárnap, május 12, 2024
HomeBasketballNémetország Grúziával találkozik a középdöntőben, az USA hibátlan marad

Németország Grúziával találkozik a középdöntőben, az USA hibátlan marad

Venezuela 70:59-es legyőzésével Grúzia kvalifikálta magát a középdöntőbe, ahol Németországgal találkozik. Szerbia és az USA három meccsből három győzelemmel menetelt tovább az előselejtezőn

Georgia megerősítette, hogy Németország lesz az ellenfele az ázsiai kosárlabda-világbajnokság középdöntőjében. A csapat szerdán Venezuela ellen aratott egyértelmű, 70:59 (42:23) arányú győzelmével megszerezte második győzelmét az előselejtezőben, és már nem lehet kiszorítani az első két hely valamelyikéről. A legjobb pontszerző a Virtus Bologna játékosa, Tornike Shengelia volt, aki 25 ponttal járult hozzá a sikerhez. Az, hogy Németország pénteken vagy vasárnap a grúzokkal találkozik-e, a korábbi Európa-bajnok Szlovénia utolsó csoportmeccsétől függött.

Szlovéniának legalább 24 ponttal kellett volna kikapnia a kirívóan esélytelen Zöld-foki Köztársaságtól ahhoz, hogy kiesjen. Ez azonban nem történt meg. A sztárjátékos Luka Doncic csapata 92-77-es, veretlen győzelemmel biztosította be a győzelmet az F csoportban. Németországnak most pénteken Grúziával, vasárnap pedig Szlovéniával kell megmérkőznie a főcsoport zárásaként. A manilai döntőbe csak a két legjobb csapat juthat be

USA továbbra is szuverén, Szerbia is újra győzött

Az USA eközben Jordánia ellen folytatta fölényes szereplését. Az előselejtező utolsó mérkőzésén a Team USA már az első negyed után 19 ponttal vezetett, majd a végére 48 pontra növelte előnyét, és 110-62-re (62-33) győzött. A Minnesota Timberwolves játékosa, Anthony Edwards 22 ponttal (8/16 mezőnyből) volt a harmadik győztes meccs legjobbja.

Az amerikaiak pénteken Montenegró ellen folytatják útjukat. A középszakasz második mérkőzésére vasárnap kerül sor, amikor Litvánia lesz az ellenfél.

Jovic és Bogdanovic dominál

Az NBA-profi Nikola Jovic (25 pont, Miami Heat) és Bogdan Bogdanovic (23 pont, Atlanta Hawks) vezetésével Szerbia harmadik mérkőzésén is győzelemmel zárta az előselejtezőt. Dél-Szudán ellen egyértelmű, 115:83-as (56:39) győzelmet arattak. Jovic kilenc mezőnykísérletből (5/5 hármas) maradt hiba nélkül. A szerbek a középdöntőben Olaszországgal (pénteken) és a Dominikai Köztársasággal (vasárnap) találkoznak.

A délelőtti negyedik mérkőzésen Brazília a kiváló Yago Santosnak (24 pont, 12 assziszt) köszönhetően kvalifikálta magát a középdöntőbe. A brazilok 89:77-re (50:46) verték Elefántcsontpartot. A brazilok pénteken Kanadával, vasárnap pedig Lettországgal játszanak

Puerto Rico, Görögország és Spanyolország győzött

A délután hátralévő mérkőzéseken Puerto Rico, Görögország és Spanyolország egyértelműen győzött. A közép-amerikaiak 107-89-re legyőzték Kínát, ezzel bebiztosították második helyüket a B csoportban Szerbia mögött.

A középdöntőbe jutásért folyó csatában Görögország és Új-Zéland nem sokkal később párbajozott, a jobb végeredmény az európaiaké lett (83:74), akik így pénteken Litvániával, vasárnap pedig Montenegróval találkoznak. A spanyolok pedig Irán ellen sem mutattak gyengeséget, megérdemelten nyertek végül 85:65-re. Sergio Scariolo csapata számára a következő fordulóban pénteken Lettország, vasárnap pedig Kanada lesz az ellenfél.