szombat, május 18, 2024
HomeTennis"Nem tökéletes" - Zverev rövid ideig zavart volt a meccslabda után

„Nem tökéletes” – Zverev rövid ideig zavart volt a meccslabda után

Melbourne – Az Australian Openen megnyert nyitómérkőzésének első pillanatában az olimpiai bajnok Alexander Zverev zavarba jött.

Németország legjobb teniszezője az ötödik meccslabdájával fejezte be a Daniel Altmaier elleni 7-6 (7-3), 6-1, 7-6 (7-1) arányú győzelmét. De nem volt tudatában annak, hogy a Rod Laver Arénában való szereplése véget ért. Zverev a következő adogatásánál labdát kért, mielőtt rájött volna a hibára, és Altmaier hálójához rohant.

„Azt hittem, hogy 6-2 volt a tiebreak. Azt hittem, eggyel több pontot vesztettem, mint amennyit vesztettem” – mondta mosolyogva a címvédő, aki a sajtótájékoztatóra egy „Németország” feliratú olimpiai izompólóban jelent meg.

„Ezért volt egy kicsit furcsa a helyzet, de aztán észrevettem, hogy a nézők elkezdenek felállni. Amikor a pályán vagy, igazából nem is az eredményt hallod, hanem a közönség tapsát és a zajokat” – mondta Zverev, miután lezárták a német férfi teniszválogatott sikeres első napját Melbourne-ben.

Zverev a harmadik fordulóban Millman ellen

Szettveszteség nélkül, de szintén nem csúcsformában és gyengébb fázisokkal döntötte el a világranglista-harmadik a német párharcot a maga javára. „Nem sok minden ment a terv szerint, kivéve, hogy nyertem” – ismerte el a 24 éves játékos: „Ez egy januári Grand Slam-meccs első fordulója volt – nem játszhatok tökéletesen. Vannak dolgok, amiket jobban tudok csinálni.”

Szerdán John Millman ellen lép pályára a harmadik fordulóba jutásért vívott küzdelemben. A hamburgi játékos maga is megtapasztalta, milyen bonyolult lehet a világranglista 89. helyezettje ellen. Zverev kétszer játszott az ausztrál ellen, kétszer nyert – de a 2019-es francia nyílt teniszbajnokságon csak öt szettben verekedte át magát. Egyúttal emlékeztetett a svájci Roger Federer őrületes, Millman elleni győzelmére – 2020-ban Melbourne-ben.

De ha Zverev meg akarja valósítani nagy ambícióit Down Underben, az ausztrál veterán nem állíthatja meg: Alig két hét múlva az északnémet teniszező első Grand Slam-címét szeretné ünnepelni. A melbourne-i rekordbajnok Novak Djokovics kényszerű távozása után Ausztráliából Zverev a legmagasabban rangsorolt profi a tabella első felében – és ő lehet a Djokovics elleni pályaválasztás haszonélvezője.

Ezért a 2020-as US Open-döntős az Altmaier elleni 2:38 óra után visszatért a Centre Courtra. Bár Melbourne-ben már közeledett az éjfél, még mindig a szervákat gyakorolta.

Altmaier először az Australian Openen

Az egy évvel fiatalabb Altmaier elleni első találkozón Zverev korábban nehezen lendült bele a mérkőzésbe. Altmaier a világranglista 87. helyén áll, mindenkit meglepett azzal, hogy 2020-ban a legjobb 16 közé jutott a francia nyílt teniszbajnokságon, és most először játszik az Australian Openen.

A harmadik szettben Zverevnek egy trükkös szituációt kellett túlélnie a 23 éves kempeni játékos ellen, amikor bréket engedett és 2:4-es hátrányba került. Zverev azonban elkerülte a szettvesztést: zsinórban három bréklabdát is elhibázott, de aztán 4:4-nél egyenlített – és jelentős mértékben megrázta a fejét. 6:5-nél három meccslabda egymás után nem volt elég a győzelemhez.

Dominik Koepfer, aki a karproblémái ellenére továbbjutott, Oscar Otte és Yannick Hanfmann szintén továbbjutott a második fordulóba. A selejtezős Hanfmann különösen az első Grand Slam-torna főtábláján aratott győzelmének köszönhetően vár igazi csúcspontot: a topsztár Rafael Nadallal vívott párharc biztosítja számára az egyik legnagyobb pályán való mérkőzést.

„Legutóbb azt mondtam, hogy győzni megyek oda, aztán eléggé, nem megvertek, de eléggé lelőttek” – mondta a karlsruhei, és előre tekintett a 2019-es francia nyílt teniszbajnoki találkozóra a spanyol ellen. Talán ezúttal, mondta, „félelmetes labdákat” és „szoros szetteket” akar játszani.

Hanfmann lelkesedik a háttérért

Hanfmann az első fordulóban a nemrég még jó formában lévő ausztrál Thanasi Kokkinakis ellen 6:2, 6:3, 6:2 arányú győzelmet aratott. „Még mindig megvannak a képek a fejemben” – mesélt a hangulatról: „Bejöttünk a pályára, és fülsiketítő zaj volt. Először mindketten körülnéztünk, és azt gondoltuk: „Mi folyik itt?”. Olyan volt, mint egy Davis-kupa-hangulat.”

Altmaier mellett csak Peter Gojowczyk esett ki az első napon a férfiak versenyéből. A női egyesben a sivárság uralkodik. Andrea Petkovic 2:6, 0:6-os teljesítménye után a cseh French Open-győztes Barbora Krejcikova ellen („szörnyű nap”) csak Angelique Kerber akadályozhatja meg a teljes kiábrándulást. Tatjana Maria is már kint van.