péntek, május 10, 2024
HomeTennisNégy év várakozás: Sakkari megszerezte a bajnoki címet

Négy év várakozás: Sakkari megszerezte a bajnoki címet

A világranglista kilencedik helyén álló teniszezőnő, Maria Sakkari véget vetett négyéves várakozásának, és megszerezte második WTA-címét.

A világranglista kilencedik helyén álló teniszezőnő, Maria Sakkari véget vetett négyéves várakozásának második WTA-címére. A görög a mexikói Guadalajarában rendezett, 2 788 468 dollár összdíjazású torna döntőjében a nem kiemelt amerikai Caroline Dolehide-ot győzte le. Sakkari mind a hat korábbi döntőjét elveszítette.

„Annyi rosszat hallottunk – hogy soha nem fogok címet nyerni, hogy top 5-ös játékos vagyok, és csak egy címet nyertem, ezt nagyon nehéz volt feldolgoznom” – mondta a 28 éves játékos, aki köszönetet mondott edzőjének, akivel 2018 óta dolgozik együtt: „Annyira boldog vagyok, hogy eljutottam ide a héten”.

A US Openen még az első fordulóban kiesett Sakkari nagyon erős tornát játszott Mexikóban. Ő lett az első játékos, aki idén szettveszteség nélkül jutott döntőbe egy WTA 1000-es tornán. A világranglista 11. helyén álló Dolehide elleni döntőben Sakkari megőrizte hibátlan mérlegét, és a hétfőn megjelenő új WTA-ranglistán a hatodik helyen áll majd.