kedd, április 30, 2024
HomeTennisNadal lemondta a monte-carlói Masters-indulást

Nadal lemondta a monte-carlói Masters-indulást

Rafael Nadalnak ismét ki kell hagynia a versenyt. A korábbi tenisz-világelső Monte-Carlóban is hiányozni fog. A teste küldött a spanyolnak egy stoptáblát

A volt világelső Rafael Nadal ismét lemondta a részvételt egy tenisztornán fizikai problémák miatt, ezzel tovább szította a találgatásokat, hogy hamarosan véget ér a karrierje. A 37 éves spanyol hivatalosan is bejelentette, hogy visszalép a monte-carlói Mastersről.

„Sajnos be kell jelentenem, hogy nem játszom Monte-Carlóban. A testem egyszerűen nem engedi” – írta a 22-szeres Grand Slam-győztes az X-en, a korábbi Twitteren.

Nadal a 2023. januári Australian Open után minden tornán való szereplést lemondott egy hosszú távú csípősérülés miatt. Idén a spanyol az év első Grand Slam-tornája előtt, Brisbane-ben tért vissza, de ott ismét megsérült, és azóta nem játszott mérkőzést. „Annak ellenére, hogy minden nap keményen dolgozom és minden akaratommal maximálisan fejlődöm, hogy újra játszhassak és versenyezhessek a számomra fontos tornákon, az igazság az, hogy ma nem tudok játszani” – írta Nadal.

A spanyol a szombaton kezdődő monte-carlói Mastersen szerette volna elkezdeni a salakpályás szezont, hogy a francia nyílt bajnokságra készüljön, amelyet eddig 14-szer nyert meg, és amelyen 2005 óta először maradt le tavaly. Azt mondta, el kell fogadnia a helyzetet, és meg kell próbálnia a közeljövőre tekinteni, „anélkül, hogy elveszítené az izgalmat és a játékkedvet, hogy esélyt adjon magamnak arra, hogy jobbá váljak.”