szombat, május 18, 2024
HomeTennisNadal Acapulcóban is tornát nyert

Nadal Acapulcóban is tornát nyert

Acapulco – Kevesebb mint egy hónappal az Australian Openen aratott diadala után a spanyol teniszcsillag, Rafael Nadal 91. ATP-tornagyőzelmét ünnepelhette.

A 35 éves játékos 6-4, 6-4-re legyőzte a brit Cameron Norrie-t az acapulcói torna döntőjében, így idén 15 mérkőzés után is veretlen maradt. A profi tenisz történetében csak Jimmy Connors 109, Roger Federer 103 és Ivan Lendl 94 bajnoki címmel nyert többet, mint Nadal.

„A nap végén mindig is azt mondtam, hogy ezeket a rekordokat akkor kell megnézni, amikor a karriered véget ér. Ma az a legfontosabb, hogy megnyertem egy rangos tornát” – mondta Nadal. A világelső idén már az Australian Open döntőjében és a melbourne-i nyitótornán is diadalmaskodott – utoljára 2019-ben sikerült három vagy annál több tornagyőzelmet aratnia Nadalnak.

Nadal bejelentette indulását Indian Wellsben

Acapulcóban az elődöntőben legyőzte az új világelső Daniil Medvegyevet. Január végén Nadal már a melbourne-i döntőt is megnyerte az orosz ellen öt kiélezett szettben, ezzel megszerezte 21. Grand Slam-címét, és átvette az egyedüli rekordot. A spanyol egy lábsérülés miatti hosszú szünet után küzdötte vissza magát. Bejelentette, hogy márciusban indul a Masters-tornán Indian Wellsben.

„Visszatekintve mindez néhány héttel ezelőtt még lehetetlennek tűnt. Nagyszerű, hogy a dolgok ilyen rövid idő alatt mennyire meg tudnak változni” – mondta Nadal, aki felidézte, hogy sokáig nem tudott újra edzeni.