vasárnap, május 5, 2024
HomeTennisNadal 2022 még veretlen: nyitó győzelem Indian Wellsben

Nadal 2022 még veretlen: nyitó győzelem Indian Wellsben

Indian Wells – A Grand Slam-rekorder Rafael Nadal idei 16. teniszmeccsét is megnyerte, de csak nehezen jutott a következő fordulóba az Indian Wells-i Mastersen.

A spanyol 6:2, 1:6, 7:6 (7:3) arányban legyőzte az amerikai Sebastian Kordát a nyitómeccsén, és az első fordulóban elért továbbjutása után a harmadik fordulóba került. Ott találkozik majd a brit Daniel Evansszel. Korda nagyot küzdött Nadallal, az utolsó szettben már 5:2-re vezetett, és 5:6 után a tie-breakre kényszerült.

„Nagyon boldog vagyok, hogy továbbjutottam. Sebastian fantasztikusan teniszezett” – mondta Nadal a pályán adott interjúban. „Nem a legjobb meccsemet játszottam, ez kétségtelen. Jól kezdtem, de a második szettben sok hibát vétettem. Tényleg bajba sodort engem.”

Nadal az év eleje óta már megnyerte a melbourne-i ATP-tornát, az Australian Opent és az acapulcói ATP-tornát, és a lábsérülése ellenére még nem vallott vereséget. A 36 éves játékos 21 Major-győzelmével a történelem legeredményesebb teniszezője.