hétfő, április 29, 2024
HomeBasketballMüncheni bajnoki premier a sztáredző Lasónak? A család nyomása

Müncheni bajnoki premier a sztáredző Lasónak? A család nyomása

Az edzőlegenda Pablo Laso a hétvégén megnyerheti első bajnoki címét az FC Bayernnel. A legnagyobb nyomás a kupadöntő előtt a spanyolra otthonról nehezedik.

A Bayern München edzőjének, Pablo Lasónak kézzelfogható első külföldi kosárlabda-bajnoki címe otthon is nyomás alá helyezi a spanyol sikeredzőt. „Meg kell nyerned a kupát” – mondta neki szórakozottan a családja csütörtökön. „Remélem, minden jól megy.” Különösen a három fia közül a legkisebb, Aksel, aki a müncheni U19-es csapatban játszik, gyakorol nyomást apjára, hogy megnyerje első Spanyolországon kívüli bajnoki címét

Laso egy edzőlegenda. Spanyolországban futószalagon nyerte a címeket, különösen a Real Madridnál töltött időszakát díszítették trófeák. Tavaly nyár óta az FC Bayernt irányítja

Egyszer már hatszor nyert trófeát edzőként, a hetedik szám lenne az első külföldi. „Minden trófeának megvan a maga története” – mondta Laso a Bamberg Baskets elleni szombati (14 óra) hazai első elődöntő előtt. Az Alba Berlin és a bajnok ratiopharm Ulm ezt követően vívja a második összecsapást (17.30 óra). A döntőt vasárnap (14.00 óra) játsszák.

„Az első perctől kezdve készen kell állni” – mondta Laso. „A kupa annyira nyitott, hogy mindenkinek van esélye a győzelemre”. Már csak a családi béke miatt is jól jönne Lasónak a bajnoki cím ezen a hétvégén. Mindig „családi válság van, amikor veszítünk” – mondta szórakozottan a sztáredző.