csütörtök, március 28, 2024
HomeBundesligaMüller pofonegyszerű jelenete: "Láttam, hogy ez lesz".

Müller pofonegyszerű jelenete: „Láttam, hogy ez lesz”.

Thomas Müller kihagyott egy majdnem biztos gólt Frankfurtban egy Serge Gnabryval való összjátékban – és már sejtették is.

21 asszisztjával Thomas Müller az előző szezonban a Bundesliga góllövőlistájának élén állt, és az új idény nyitómeccsén is pontosan ugyanezt tette: a Bayern 6-1-es frankfurti győzelmén a nemzetközi válogatott játékos három gólt is közvetlenül előkészített. De az is téma volt utána, hogy nem ő maga lőtt gólt.

Mert: Müller a 23. percben 2:0-nál kihagyott egy nagy lehetőséget, ami nem sűrűn fordul elő. Serge Gnabry és Thomas Müller úgymond egyedül futott az Eintracht kapusa, Kevin Trapp felé a felezővonalról. Gnabry keresztlabdáját azonban Müller a kapufa mellé helyezte, majd a földön fekve, a kipattanót a testére véve pofonegyszerűvé tette a jelenetet.

„Serge-nek sok ideje volt gondolkodni „

Mi romlott el? „Valójában egy kicsit előre láttam” – mondta Müller nevetve a Sat.1-en a végső sípszó után. „Serge-nek sok ideje volt gondolkodni, aztán sajnos a labda egy kicsit rövidre esett neki. Ezután meg kellett várnom a labdát, amíg Kostic elrohant mellette. És akkor biztosan úgy nézett ki… hogy is mondjam? Nos, valószínűleg már kering az interneten. „

Sőt, Gnabry túl későn és túl erőtlenül adott keresztlabdája lehetőséget adott a sprintelő hátvéd Filip Kosticnak, hogy kicsit jobban irritálja Müllert azzal, hogy átkarolta őt, és a kapu egy részét leárnyékolta. „Jó lett volna, ha a kipattanót fejjel be tudtam volna tenni” – gondolta Müller, de még így sem időzött sokáig. „Lerázni és továbblépni” – volt a mottója, „az első félidő hátralévő része elég király volt”.

Még a szünet előtt következett a 3:0, a 4:0 és az 5:0, utóbbinál Müller tökéletesen állította be Gnabry-t.