szerda, május 15, 2024
HomeMotorsportsMotoGP futam Jerezben: Bagnaia nyerte az óriások párharcát Marquez ellen

MotoGP futam Jerezben: Bagnaia nyerte az óriások párharcát Marquez ellen

Francesco Bagnaia tartja a fölényt Marc Marquez ellen a szemtől-szembe párharcban – Marco Bezzecchi a harmadik – Jorge Martin bukás miatt feladja a versenyt

A legmagasabb szintű párharcban Francesco Bagnaia (Ducati) kerekedett felül Marc Marquez (Gresini-Ducati) felett, és nyerte meg a Spanyol Nagydíjat rekordszámú közönség előtt Jerezben. Jorge Martin (Pramac-Ducati) a futam vezetése közben kiesett

„Nagyon jól éreztem magam ma” – nevetett Bagnaia – „A Marc-kal vívott párbaj nagyszerű volt. Amikor Marc-kal küzdesz, agresszívnek kell lenned. Nagyon jó volt, nagyon élveztem. Az összes szurkoló itt a pályán, ez valami hihetetlen. Szeretném mindenkinek megköszönni.”

Marc Marquez a holeshotot a pole pozícióból nyerte a 25 körös verseny elején. Az első körben Bagnaia a Pedrosa kanyar előtt kívülről megelőzte Martint, és elkapta a második helyet.

Az utolsó kanyarban (Lorenzo kanyar) pedig Bagnaia megelőzte Marc Marquezt és átvette a vezetést. A spanyol a második kör elején megpróbált ellentámadni, de ez nem sikerült. Majdnem összeütközött Martinnal. Marc Marquez visszaesett a harmadik helyre.

A második kör végén Bagnaia hibázott az utolsó kanyarban és Martin átvette a vezetést. A negyedik kör végén Marc Marquezt megelőzte Marco Bezzecchi (VR46-Ducati) és csak negyedik lett. Az első négy helyezett el tudott húzódni az üldözőktől.

Bagnaia Martin hátsó gumijára tapadt, de nem tudott utat találni mellé. Bezzecchi és Marc Marquez alig egy másodperccel maradt le. Az első döntő jelenet a tizenegyedik körben következett: Martin az élen haladva a 6-os kanyarban bukott – az első kereke kihajtott.

Ezzel Bagnaia nyolc tizedmásodperccel került Bezzecchi elé. További nyolc tizedmásodperccel lemaradva Marc Marquez lett a harmadik. Végül párharc alakult ki a második helyért. A 14. körben Marc Marquez megelőzte Bezzecchit a 6-os kanyarban

JBagnaiának ekkor egy másodperces előnye volt. Tizedről tizedre Marc Marquez dolgozott közelebb a piros Ducatihoz. A kettejük közötti különbség 0,6 másodperc körül stabilizálódott. De a helyi hős tovább tartotta a nyomást

Marc Marquez támadja Bagnaia-t

Öt körrel a verseny vége előtt utolérte Bagnaia-t. Marc Marquez a 9-es kanyarban végrehajtotta a manővert és megelőzte. Bagnaia azonban kontrázott, a 10-es kanyarban enyhe érintkezés történt, és Bagnaia ismét az élre állt.

Egy körrel később Marc Marquez pontosan ugyanott próbálkozott ugyanezzel a manőverrel, de nem tudta tartani a vonalat, és Bagnaia ismét átjutott belülről. Bagnaia ezután a kör első felében megpróbált egy kis előnyt kiharcolni.

Ez sikerült is, hiszen a leggyorsabb körrel négy tizedmásodpercet vett el riválisától. Ez volt a döntő tényező. Marc Marqueznek már nem volt válasza. Bagnaia fél másodperces előnnyel vágott neki az utolsó körnek

Bagnaia már nem hibázott, Marc Marquez pedig szűk vereséget szenvedett. „Ez egy nagyon fontos verseny volt számomra” – mondta a spanyol. „Ma megvolt a sebességem ahhoz, hogy megküzdjek Bagnaia-val.”

„Kicsit feszült voltam a rajtnál, mert Austinban és tegnap is volt egy bukásom. Ezért voltam egy kicsit feszült az elején, amikor még tele volt a benzintank, és vesztettem néhány pozíciót. De a sebesség megvolt ahhoz, hogy visszavágjak.”

„Szoros párharc volt, akárcsak a régi időkben. Ez jó móka volt. Ez volt a versenyzés! Az utolsó körben rendkívül erős volt. Próbáltam követni őt, de egy hajszállal erősebb volt. Ennek ellenére nagyon örülök ennek az első dobogónak.”

Újonc Pedro Acosta tizedik

Négy másodperccel lemaradva Bezzecchi végzett a dobogó harmadik fokán. A negyedik helyért folytatott hármas csatában Alex Marquez (Gresini-Ducati) győzött Enea Bastianini (Ducati) és Brad Binder (KTM) előtt. Ez azt jelentette, hogy az első öt hely a Ducatié lett.

Fabio Di Giannantonio (VR46-Ducati) a hetedik helyen végzett, őt követte Miguel Oliveira (Trackhouse-Aprilia), Maverick Vinales (Aprilia) és Pedro Acosta (Tech3-GasGas). Az újonc a rajtfázis után a pontokon kívül volt, és a tizedik helyre dolgozta fel magát

A további világbajnoki pontokat Raul Fernandez (Trackhouse-Aprilia), Joan Mir (Honda), Alex Rins (Yamaha), Takaaki Nakagami (LCR-Honda) és Fabio Quartararo (Yamaha) szerezte. A Honda wildcarddal induló Stefan Bradl a 16. helyen látta meg a kockás zászlót

Két ütközés az 5-ös kanyarban, Pedrosa is bukott

Két baleset történt az 5-ös kanyarban a verseny során. A 10. körben Aleix Espargaro (Aprilia) és Johann Zarco (LCR Honda) összeütköztek és a kavicságyba zuhantak. A 18. körben Jack Miller (KTM) és Franco Morbidelli (Pramac-Ducati) ütközött és bukott.

A vadkártyával induló Dani Pedrosa (KTM) számára a negyedik körben történt bukás miatt korán véget ért a verseny. Augusto Fernandez (Tech3-GasGas) korán rajtolt. Mivel a két hosszú körös büntetést nem vállalta, áthajtásos büntetést kapott. Végül a boxban feladta a versenyt

Ezzel az eredménnyel Martin immár 17 ponttal vezeti a világbajnoki tabellát Bagnaia előtt.

A következő nagydíjra május 10. és 12. között kerül sor a franciaországi Le Mans-ban