péntek, május 17, 2024
HomeMotorsportsMotoGP FT3 USA: Fabio Quartararo legjobb ideje, nincs KTM a top 10-ben

MotoGP FT3 USA: Fabio Quartararo legjobb ideje, nincs KTM a top 10-ben

Fabio Quartararo zárta a leggyorsabban az austini szabadedzéseket – a világbajnokságot vezető Aleix Espargaro lemaradt a Q2-be jutásról – a KTM-nek továbbra is nagy a lemaradása

MotoGP világbajnok Fabio Quartararo szerezte meg a legjobb időt a 2022-es USA Nagydíj harmadik szabadedzésén. A Yamaha versenyzője 2’02.361 perc alatt teljesítette a Circuit of The Americas pályát. Néhány nagy név lemaradt a közvetlen Q2-es bejutásról.

Közöttük volt a világbajnokságot vezető Aleix Espargaro (Aprilia), Alex Rins (Suzuki) és Jorge Martin (Pramac-Ducati). A KTM nem tett nagy lépést előre a nehéz pénteki nap után. Mind a négy versenyző nagy különbséggel maradt le az első 10 helyről (lásd az eredményt).

A gumik elöl mind lágyak voltak. A pénteken használt lágy gumit használták hátul is. Egyesek számára ez egy versenyzési lehetőség lehet. E tekintetben csak a negyedik, valamivel melegebb hőmérsékletű edzés lesz informatívabb ebből a szempontból.
A

Honda dolgozott a beállításokon, hogy jobb érzést találjon az első gumiabroncshoz. Alex Marquez (LCR) a rajtnál a 12-es kanyarban egy ártalmatlan kicsúszást szenvedett, de a spanyol egyből folytatni tudta a versenyt.

A legtöbb csapat számára a részletes beállítási munka volt napirenden. A KTM-nek komoly változtatásokat kellett végrehajtania, mert tegnap mind a négy versenyző a fékekkel és a kanyarok bejáratánál jelentkező problémákra panaszkodott.

Mielőtt az idővadászat elkezdődött volna, nyilvánvalóvá vált, hogy a KTM még mindig lemaradásban van. Brad Binder egy másodperccel, Miguel Oliveira pedig két másodperccel maradt el a legjobb időeredményektől. Mindketten folyamatosan tudtak javítani, de a csúcs nem volt elérhető közelségben.

Már 15 perccel az edzés vége előtt az első versenyzők időmérőre indultak. Martin a bemelegítő körén a 16-os kanyarban bukott. Pillanatokkal korábban a spanyol a kemény első gumira váltott. Joan Mir (Suzuki) is bukott a 11-es kanyarban (Olvassa el az összes eseményt a tickerben!).

Az utolsó percekben számos versenyző próbált belekapaszkodni Quartararo hátsó kerekébe, és a pályán ismét tétovázás volt. Darryn Binder (RNF-Yamaha) rövid időre sárga zászlót okozott az 1-es kanyarban történt balesetével, ami miatt a köridőket törölték.

Pillanatokkal később ismét sárga zászlók következtek, mert Johann Zarco (Pramac-Ducati) bukott a 2-es kanyarban. Francia honfitársa, Quartararo jobban teljesített. A világbajnok 2:02.361 perccel biztosította a legjobb időt.

Az utolsó kísérletében Quartararo 0,059 másodperccel volt gyorsabb Enea Bastianininél (Gresini-Ducati). A Ducati összességében versenyképes volt, hiszen Jack Miller a harmadik, Zarco a bukás ellenére az ötödik, Francesco Bagnaia pedig a hatodik helyen végzett.

Az

Austin rekordgyőztes Marc Marquez szintén az élmezőnyhöz tartozott a negyedik helyen. Csapattársa, Pol Espargaro a hetedik helyre sorolta magát, Takaaki Nakagami (LCR) pedig a kilencedik helyen biztosította be a Q2-be.

Mir nem szorult ki a top 10-ből a balesete után, és a nyolcadik helyen végzett. Csapattársa peches volt. Amikor Rins az utolsó lendületes körén járt, és jó köztes időt autózott, Brad Binder közvetlenül előtte ütközött a 12-es kanyarban.

Így Rinsnek be kellett zárnia a gázt, és a körét elrontotta. Rins a tizenkettedik helyen végzett. Brad Binder volt a legjobb KTM-pilóta a 17. helyen. Lemaradása 1,177 másodperc volt. Oliveira pénteken javítani tudott, de a különbség még mindig nagy, másfél másodperc volt.

A negyedik edzés 20:30-kor kezdődik. A selejtezőre ezután 21:10-től kerül sor.