csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsMotoGP FT1 Austin: Vinales az első legjobb idővel Martin és Acosta előtt

MotoGP FT1 Austin: Vinales az első legjobb idővel Martin és Acosta előtt

Maverick Vinales vezeti a MotoGP első edzését Austinban a világbajnokságot vezető Jorge Martin és az újonc Pedro Acosta előtt – Marc Marquez a nyolcadik helyen végez

Portimao két hete csalódottan hagyta maga mögött, miután a versenyen későn esett ki. Pénteken Maverick Vinales a legjobb idővel tért vissza a MotoGP első szabadedzésén a Circuit of The Americas pályán

Az Aprilia versenyzője 2:03.294 perces idővel végzett az ülés élén, mindössze 0,149 másodperccel megelőzve Jorge Martint (Pramac-Ducati). A harmadik helyet a MotoGP-újonc Pedro Acosta (Tech3-GasGas) szerezte meg, aki jó három tizeddel maradt le. Mindhárom versenyző friss Michelin gumikat szerelt fel az utolsó futamra.

A mezőny a 45 perces edzésen 17 körig teljesítette a versenynaptár második leghosszabb pályáját, amely már nem számít a Q1 és Q2 előkvalifikációjának. A körülmények szárazak és naposak voltak.

Egy sor fékezési incidenstől eltekintve csak egyetlen incidens történt. Alex Marquez (Gresini-Ducati) a 12-es kanyarban kicsúszott az első kerékről, de folytatni tudta a versenyt.

Az első három mögött Enea Bastianini (Ducati) a negyedik helyen fejezte be az edzést, őt Marco Bezzecchi (VR46-Ducati) követte, aki az első ötben végzett, és fél másodperccel maradt el a legjobb időtől. Brad Binder (KTM) a hatodik helyen végzett. Franco Morbidelli (Pramac-Ducati) a hetedik helyen sorakozott fel.

Marc Marquez (Gresini-Ducati) friss gumikkal tartózkodott a késői támadástól, így a nyolcadik helyre szorult vissza. Nem sokkal a félidő után még ő vezette az edzést. Végül hét tizeddel maradt el a tempótól.

Jack Miller (KTM) és Fabio Di Giannantonio (VR46-Ducati) egészítette ki az első 10 legjobbat az első szabadedzésen. A világbajnok Francesco Bagnaia (Ducati) a tizenegyedik helyen követte

A legjobb Yamaha-pilóta Alex Rins volt a 13. helyen – egy másodperccel lemaradva. Csapattársa, Fabio Quartararo mindössze hat ezreddel mögötte sorakozott fel. A két Honda gyári versenyző, Luca Marini és Joan Mir a 15., illetve a 16. helyen végzett, míg Aleix Espargaro (Aprilia) a 19. lett