kedd, május 14, 2024
HomeMotorsportsMotoGP bemelegítés Argentína: Ismét a legjobb idő az Aprilia ász Aleix Espargarótól

A pole pozíció után Aleix Espargaro a bemelegítő edzésen is a legjobb időt érte el, és a versenytempóját támasztja alá – Fabio Quartararo az első üldöző

Aleix Espargaro az Argentin Nagydíj bemelegítő edzésén ismét az Aprilia versenytempóját támasztotta alá. A spanyol 1:38.648 perc alatt teljesítette a Termas de Rio Hondo pályát, közel két és fél tizedmásodperccel gyorsabban, mint Fabio Quartararo (Yamaha).

Azért, hogy a pénteki elmaradt edzés miatt a csapatok több időt tölthessenek a pályán, a bemelegítő edzést 20-ról 40 percre hosszabbították meg. Ez lehetővé tette a további munkát a versenybeállításokon és a gumiabroncsokon.

Mindenki a lágy hátsó gumival indult. Néhány versenyző a lágy keveréket is használta elöl, de a legtöbben a kemény változatot használták. Aleix Espargaro a kemény – lágy keverékkel ment, és rögtön az elején megerősítette a tegnapi edzésen mutatott jó tempóját.

De Quartararo elöl és hátul is nagyon jó tempót mutatott a lágy gumival. Az első boxkiállások után a legtöbb versenyző, aki lágy gumikon indult, kemény első gumira váltott. Quartararo is ezt a változtatást hajtotta végre.

A tendencia egyértelmű volt. A Michelin megerősítette, hogy a kemény első gumiabroncs volt a preferált választás. Hátul mindenki a lágy gumit fogja használni a versenyen. Aleix Espargaro folyamatosan a legjobb tempót mutatta, és a döntő egy-két tizedmásodperccel gyorsabb volt a többieknél.

A végeredmény azt is megmutatta, hogy. Aleix Espargaro 0,244 másodperccel megelőzte Quartararo-t. Alex Rins követte a harmadik helyen a Suzukival. Az első sorból induló Jorge Martin (Pramac-Ducati) szintén versenyképesen mutatkozott be a negyedik legjobb idővel.

Maverick Vinales ötödik helyezése aláhúzta, hogy az Aprilia nagy esélye van a legjobb eredményre. A vb-helyettes Francesco Bagnaia (Ducati) kicsit jobban teljesített, mint tegnap, három tizedmásodperc volt a lemaradása. Hatodik volt a rajtrácson.

Az

KTM nem szerzett rajthelyet az első 10-ben. De Miguel Oliveira és Brad Binder is jobb versenytempót mutatott, mint a kvalifikáción, és a hetedik, illetve nyolcadik helyen végzett. A top 10-et Takaaki Nakagami, mint a legjobb Honda-pilóta és Johann Zarco (Pramac-Ducati) zárta.

Stefan Bradl (Honda) még nem állt készen a Marc Marquezt helyettesítő rövid távú feladatra. A német a bemelegítésben is a 24. és utolsó helyen végzett. 1,1 másodperccel maradt le az élről. Bradl is utolsónak indul a versenyben.

Nem sokkal az edzés felénél Marco Bezzecchi (VR46-Ducati) a 6-os kanyarban bukott. Az újonc nem sérült meg, de a motorja rendesen megsérült a kavicságyban történt több borulásban.

Nem sokkal az edzés felénél Marco Bezzecchi (VR46-Ducati) a 6-os kanyarban bukott.

Tíz perccel később VR46-os csapattársa, Luca Marini megcsúszott a 2-es kanyarban. Az olasz, aki az első sorból indul, vissza tudott motorozni a boxba. A kár korlátozott volt.

A 25 körös nagydíj közép-európai idő szerint 20:00-kor kezdődik (a rajtrácson).