hétfő, április 29, 2024
HomeMotorsportsMotoGP Assen FT2: Bagnaia a leggyorsabb idő száraz pályán - Bradl az...

MotoGP Assen FT2: Bagnaia a leggyorsabb idő száraz pályán – Bradl az utolsó előtti

Francesco Bagnaia a legjobb idővel zárta a MotoGP pénteki napját Assenben Aleix Espargaro és Fabio Quartararo előtt – a Honda ismét lemaradt a száraz pályán

A második legjobb Ducati idő Assenben: Csakhogy délután nem Jack Miller, hanem csapattársa, Francesco Bagnaia biztosította be az első helyet. Az 1:33.274 perces idővel 0,178 másodperccel volt gyorsabb a második helyen álló Aleix Espargarónál (Aprilia). A világbajnokságot vezető Fabio Quartararo (Yamaha) lett a harmadik.

Az edzés esőgumikon kezdődött, de a pályán száraz vonal kezdett kialakulni. Már az első körökön sok versenyző javítani tudott az első szabadedzéshez képest. A tempó gyorsan nőtt.

Féltávnál Miguel Oliveira (KTM) 1:40.540 perccel állt az élen. Már két másodperccel gyorsabb volt, mint az FT1 legjobb ideje. Nem sokkal később Johann Zarco (Pramac-Ducati) tovább fokozta a tempót, és az első 1:39 perces időt autózta, kezdetben több mint egy másodperccel távolodva a mezőny többi tagjától.

De ez hamarosan mellékessé vált, mivel Luca Marini volt az első versenyző, aki az egyre szárazabb pályára merészkedett a slick gumikon, és már néhány kör után bebizonyította, hogy mostantól ezek a gumik a legjobbak. Egyértelműen megdöntötte Zarco legjobbját, így a többiek is apránként váltottak.

Az utolsó szakaszban az idők tovább zuhantak, és a mezőny egyre közelebb került egymáshoz. Végül a szokásos gyanúsítottak – Aleix Espargaro, Quartararo és Bagnaia – győzedelmeskedtek az élen. Alex Rins (Suzuki) a negyedik helyet szerezte meg.

Miller a legjobb időeredménye után az FT1-es esőben futott legjobb ideje után a top 5-be került, de már 0,559 másodperccel lemaradva. Joan Mir (Suzuki), Maverick Vinales (Aprilia), Brad Binder (KTM), Zarco és Marco Bezzecchi (VR46-Ducati) követték a hatodiktól a tizedik helyig, Bezzecchi az 5-ös kanyarban bukott.

Enea Bastianini (Gresini-Ducati) mögött Takaaki Nakagami volt az első Honda, aki a tizenkettedik helyre sorakozott fel, őt Marini, Alex Marquez (LCR-Honda) és Andrea Dovizioso (RNF-Yamaha) követte. Pol Espargaro (Honda) a 19. lett, 1,5 másodperccel lemaradva, Stefan Bradl pedig egy bukás után az utolsó előtti helyen végzett.

Több versenyző is a legújabb aero frissítésekkel mozdult ki az edzés alatt, köztük Rins és Alex Marquez is. Az Aprilia tesztelője, Lorenzo Savadori Assenben egy wildcarddal, egy következő motorfrissítéssel gyűjtött adatokat.

Update: Mivel Aleix Espargaro a hátsó kerék előtti spoilerrel, ami esőben vízterelőként szolgál, slickekkel is motorozott, az Aprilia versenyzőjének az egész utolsó futamát törölték. A felülvizsgált besorolásban ezért az esőidővel szerepel, amely azonban a 105 százalékos küszöb felett van.