HomeMotorsportsMotoGP Aragon FT2 2022: Martin a legjobb idővel, Marquez a P8-ban tér...

MotoGP Aragon FT2 2022: Martin a legjobb idővel, Marquez a P8-ban tér vissza

Jorge Martin a pénteki nap leggyorsabb idejét érte el Fabio Quartararo előtt – Marc Marquez kipróbálja az új Kalex lengőkart és újra a top 10-ben

A Ducati a második szabadedzésen a spanyolországi MotorLand Aragonban ismét megmozgatta az izmait a kvalifikáción. Jorge Martin (Pramac) érte el a legjobb időt a világbajnok Fabio Quartararo (Yamaha) előtt. Marc Marquez (Honda) visszatérése alkalmával ismét a top 10-ben végzett

A délutáni edzésen minden versenyző a kemény első és a közepes hátsó gumikkal indult. Ez valószínűleg a vasárnapi versenyre is a legkedvezőbb kombináció, mivel az időjárás várhatóan egész hétvégén késő nyáriasan szép marad.

A Yamaha duója Quartararo és Franco Morbidelli az új futóművel folytatta. A Honda kezdetben maradt a megszokott karbon lengőkaroknál. De a második próbálkozásra Marc Marquez a Kalex új alumínium lengőkarjával indult, és maradt is vele.

A Ducati táborában a „fejlesztési versenyző” Johann Zarco tovább dolgozott a jövőért. Mindkét motorját új futóművel állították be a misanói tesztről. Márkatársai a jól bevált változatot lovagolták.

A gyakorlást nem kezdte jól Aleix Espargaro. Az Aprilia versenyzője az első futamon a 14-es kanyarban bukott, a sikán bejáratánál az első kereke kicsúszott. Aleix Espargaro már délelőtt, a célegyenesre vezető kanyarban balesetet szenvedett.

Mielőtt az utolsó tíz percben a lágy gumikkal megkezdődött volna az idővadászat, az első hét helyezett két tizedmásodpercen belül volt. Ez volt Maverick Vinales (Aprilia), Francesco Bagnaia (Ducati), Quartararo, Luca Marini (VR46-Ducati), Aleix Espargaro, Marc Marquez és Takaaki Nakagagami (LCR-Honda).

Az időhajtás a végén

A selejtezők során teljesen megváltozott az osztályozás. Martin 1:47.402 perccel a csúcsra katapultált. Quartararo mindössze 0,074 másodperccel volt lassabb a második helyen. Ez megmutatta, hogy az M1-es Aragóniában működik. De a versenyen a hosszú egyenes problémává válhat.

Zarco, Enea Bastianini (Gresini) és Bagnaia után a következő három Ducati-pilóta következett a harmadik, negyedik és ötödik helyen. Alex Rins a Suzukival a hatodik helyen állt. Vinales volt a gyorsabb a két Aprilia versenyző közül a hetedik helyen.

Marc Marquez rögtön a top 10-ben volt a visszatérésén. Repülő köre 0,359 másodperccel maradt el Martinétól. A nyolcszoros világbajnok azonban ebben a körben a célegyenesre vezető kanyarban megcsúszott. Be kellett zárnia a gázt, hogy elkerülje a highsider-t.

A top 10-et még két Ducati-pilóta, Jack Miller és Marini egészítette ki. Az öt kilométeres pálya ellenére a mezőnyben a szokásosnál is szorosabbak voltak az időeredmények. A tizenegyedik helyen Nakagami pontosan fél másodperccel maradt le.

A legjobb KTM-pilóta Brad Binder volt a tizenkettedik helyen. Aleix Espargaro a két bukás után a 13. helyen fejezte be a napot. A Yamaha tesztpilótája, Cal Crutchlow, aki Andrea Dovizioso helyét vette át az RNF-nél, a 19. helyen tért vissza.

Két nagy nevet messze mögötte találtunk. Az egy futamnyi szünet (bokasérülés) után visszatérő Joan Mir (Suzuki) 1,2 másodperccel maradt le. Ezzel a 21. lett, Pol Espargaro pedig messze a leglassabb Honda versenyző volt az utolsó előtti helyen.