péntek, május 3, 2024
HomeMotorsportsMoto3 verseny Spielberg 2022: Sasaki győzött két hosszú körös büntetés ellenére is

Ajumu Sasaki Ausztriában – japán versenyző győzött felzárkózás után Tatsuki Suzuki és David Munoz előtt – Sergio Garcia megvédte világbajnoki vezető helyét

Ayumu Sasaki az Osztrák Nagydíj Moto3-as versenyén felzárkózást mutatott. Két hosszú körbüntetés messze hátrébb taszította a Husqvarna versenyzőjét. A top 20-on kívülről indulva azonban Sasaki a spielbergi Red Bull Ringen a leggyorsabb köridőket autózta, riválisról riválisra megelőzve, és az első helyen száguldott át a célvonalon. Assen után második nagydíjgyőzelmét ünnepelhette.

„Nem is tudom, hogy csináltam! Egyszerűen nem adtam fel” – mondta Sasaki a huszárlovaglásáról. „Silverstone-ban hibáztam és megbüntettek. Ez a szezon tényleg nem könnyű számomra, de minden akadályt leküzdöttem, és egyszerűen nem adtam fel.”

A 23 körös verseny elején az első néhány szűk kanyarban minden jól ment. Sasaki kezdetben átvette a vezetést a mezőnyben Deniz Öncü (KTM) és Tatsuki Suzuki (Honda) előtt. Sasakinak két hosszú körös büntetést kellett teljesítenie egy silverstone-i büntetés miatt.

Mire Sasaki mindkettőjüket maga mögött tudta, a japán versenyző már csak a 24. A verseny első harmadában a KTM duója, Öncü és Daniel Holgado állt az élre. Az újonc David Munoz (KTM) erős nyitószakaszt teljesített, a 16. helyről indult, és négy kör után már harmadik volt.

Az ötödik kör elején Munoz először állt az élre. De senki sem tudott elszakadni. A nagy vezető csoportban gyakran változtak a pozíciók. Mint oly sokszor, most is a légáramlat játszott döntő szerepet.

Sasaki megkezdi az üldözést

A célegyenesben egy versenyző akár négy versenyzőt is megelőzhetett egyszerre. Ezért maradt izgalmas és látványos. Sasaki jól végigdolgozta magát a mezőnyön. A kilencedik körre a japán versenyző visszatért a top 10-be, Sasaki pedig a leggyorsabb köröket futotta.

Első alkalommal a GasGas egyik versenyzője, Izan Guevara állt az élre. De Sasaki pozíciót pozíció után csinált. A tizenegyedik körben már az ötödik volt. Két körrel később megelőzte honfitársát a Suzukin, és Guevara mögött újból második lett.

A harmadik kanyarban Sasaki ismét átvette a vezetést. A 21 éves versenyző tartotta a magas tempót, és azonnal néhány méterrel elhúzott az üldözőktől. Suzuki a szélárnyékban lógott, és tudta tartani a lépést, de nem tudott támadást indítani.

Rookie Munoz a második dobogós helyezést érte el

Az utolsó kör elején Sasaki, Suzuki, Öncü és Munoz állt az élre. A 3. kanyarban Munoz a belső íven megelőzte Öncüt, és átvette a harmadik helyet. Munoz is nyomást gyakorolt a Suzukira, de a sorrend nem változott (lásd a futam eredményét)

Az első pillanattól kezdve, hogy átvette a vezetést, egyetlen más versenyző sem volt előtte. „Tudtam, hogy büntetéseket fogok kapni. Úgyhogy azt gondoltam, hogy gyorsabbnak kell lennem, mint a többiek, hogy mégis megnyerjem a versenyt.”

„Szerencsére száraz volt. Nem hibáztam, és az utolsó körben még gyorsabb voltam, mint a kvalifikáción” – ujjongott Sasaki. „Remélhetőleg az utolsó hét futamon még utol tudjuk érni a világbajnoki tabella élén álló srácokat.”

A Suzuki számára a második hely volt a harmadik dobogós helyezés a szezonban, és az idei legjobb eredménye. Munoz, aki mindössze hatodik versenyén indult a világbajnokságon, másodszor állhatott fel a dobogóra.

Garcia megvédi világbajnoki vezető helyét

Öncü 0,052 másodperccel maradt le a dobogóról. Sergio Garcia (GasGas) az ötödik helyen növelte világbajnoki előnyét. Moreira, Guevara, Holgado, John McPhee (Husqvarna) és Kaito Toba (KTM) egészítette ki a top 10-et.

Ezzel az eredménnyel Garcia már öt világbajnoki ponttal vezet csapattársa, Guevara előtt. Dennis Foggia (Honda), aki Spielbergben a tizenkettedik helyen végzett, 49 pont hátránnyal a harmadik a WRC-ben. Sasaki a negyedik helyre javított a világbajnokságon. Lemaradása 55 pont (az összesített világbajnoki tabellán).

A szászországi PrüstelGP csapat számára Xavier Artigas (CFMoto) a 14. helyen gyűjtötte be a WRC pontokat. Csapattársa, Carlos Tatay a 3-as kanyarban történt bukás után kiállni kényszerült.

A következő nagydíjra szeptember 4-én kerül sor Misanóban (Olaszország).