péntek, május 17, 2024
HomeMotorsportsMoto3 Spielberg FT3 2022: Deniz Öncü, a KTM versenyzője volt a leggyorsabb

Moto3 Spielberg FT3 2022: Deniz Öncü, a KTM versenyzője volt a leggyorsabb

Deniz Öncü megelőzte Ayumu Sasakit és a világbajnoki aspiránsokat – Jaume Masia a Q2-ben a bukás ellenére – Tatsuki Suzuki a Q1-ben kényszerült rajthoz állni, miután megcsúszott

A spielbergi Osztrák Nagydíj harmadik Moto3-as edzésén Deniz Öncü (KTM) érte el a legjobb időt. A három világbajnoki címre esélyes versenyző, Izan Guevara (GasGas), Dennis Foggia (Honda) és Sergio Garcia (GasGas) szintén az első öt helyezéssel jutott be a Q2-be. Tatsuki Suzuki (Honda) egy bukás után lemaradt a legjobb 14-ről.

Az időjárás sokkal barátságosabb volt szombat reggel. Az ég felhős volt, de a pálya teljesen száraz volt az éjszakai enyhe eső után. A 18 Celsius-fokos levegő hőmérséklete augusztus közepéhez képest még mindig viszonylag hűvös volt.

Ahogy az lenni szokott, az utolsó tíz percben a Q2-es helyekért zajlott a kötelező idővadászat. Foggia 1:41.774 perccel állt az élen. Ezután mindenki friss hátsó gumit vett fel a boxban a döntő szakaszra. Foggia jelzése egyértelműen alulmaradt.

Öt perccel a vége előtt Jaume Masia megcsúszott az új sikán kijáratánál, és egyenesen a kavicságyba hajtott. Ott a spanyol elengedte a KTM-jét és bukott. A gyakorlatának vége volt.

Röviddel ezután Tatsuki Suzuki lecsúszott a Hondájáról a 3-as kanyarban. A japán versenyző folytatni tudta a versenyt. Az egyenesekben ismét szerepet játszott a slipstreaming. Ayumu Sasaki érte el a legjobb időt az idő lejártával, de a Husqvarna versenyző körét törölték a pályakorlátozás miatt.

Így Öncü 1:41.285 perccel biztosította a legjobb időt. 0,026 másodperccel volt gyorsabb Sasakinál. Őt követte három világbajnoki riválisa. Guevara, Foggia és Garcia az első ötben végzett, az újonc Diogo Moreira (KTM) pedig a hatodik helyen (FT3-as eredmény).

Mögöttük John McPhee (Husqvarna), Stefano Nepa (KTM), Daniel Holgado (KTM) és Kaito Toba (KTM) végzett az első 10-ben, míg Masia, Riccardo Rossi (Honda), David Munoz (KTM) és Scott Ogden (Honda) szintén Q2-es helyezést ért el.

A Suzuki a balesete miatt kiesett a Top 14-ből, és a Q1-ben kell majd versenyeznie délben. A PrüstelGP duó szintén az első szakaszban lesz. Carlos Tatay és Xavier Artigas a 20. és 21. helyen végzett, alig egy másodperccel maradtak le az élről.

A Moto3 kvalifikáció 12:35-kor kezdődik