péntek, március 29, 2024
HomeMotorsportsMoto3 Spielberg FT1 2022: Andrea Migno a leggyorsabb idővel a nedves pályán

Moto3 Spielberg FT1 2022: Andrea Migno a leggyorsabb idővel a nedves pályán

Az éjszakai eső után esőben rajtolnak a Moto3-asok a Red Bull Ringen – Sergio Garcia bukott, Andrea Migno a végén a leggyorsabb kört futja

Az Osztrák Nagydíj első szabadedzését a Moto3-asok első szabadedzésén a spielbergi Red Bull Ringen esőgumikon kellett teljesíteni. A vizes pálya néhány bukást okozott. A világbajnokságot vezető Sergio Garcia (GasGas) is megsérült. Végül Andrea Migno futotta a leggyorsabb kört a Hondával.

A csütörtök délután Stájerország felett átvonuló heves zivatarok után péntekre virradó éjszaka is esett az eső. Reggel már nem esett csapadék, de a pálya vizes volt.

Az égbolt is szürke volt a szürkeségben. A mindössze 17 Celsius-fokos léghőmérséklettel szintén hűvös volt. A nap folyamán nem lehetett kizárni a további esőt. A MotoE edzésen történt baleset miatt az első edzés egy perces késéssel kezdődött.

A hangsúly a 2. kanyarnál lévő új sikánon volt, ami a legkisebb osztály számára a sebességváltó áttételre gyakorolt hatásokat jelentette, mivel egy hosszú egyenes megszűnt. A nyirkos pálya miatt nem kellett túlságosan sietni.

Az első incidenst David Munoz (KTM) okozta, akit a célkanyarból való kigyorsítás közben egy highsider ledobott magáról. Nicola Fabio Cararro (KTM), aki második nagydíján indul az Avintia színeiben, szintén kicsúszott.

Néhány versenyző elhibázta az új sikán fékezési pontját, és egyenesen a kavicságyon ment keresztül. A pálya állapota egyre jobb és jobb lett. Ezért a leggyorsabb idők a legvégén születtek.

Hat perccel a vége előtt Garcia bukott a 3-as kanyarban, ekkor a világbajnokság éllovasa tartotta a legjobb időt. Garcia rövid javítási szünetre érkezett az Aspar boxba, majd a végén újra pályára lépett.

Migno 1:50.378 perccel végül megszerezte a legjobb időt. Az olasz 0,269 másodperccel volt gyorsabb az újonc Holgadónál. Őt Tatsuki Suzuki (Honda) és Deniz Öncü (KTM) követte. Garcia végül visszaesett az ötödik helyre.

A hatodik és tizedik helyezettek Ivan Ortola (KTM), Dennis Foggia (Honda), Munoz, Diogo Moreira (KTM) és Izan Guevara (GasGas) lettek. A világbajnoki második helyezett már egy másodperccel lemaradva a tizedik helyen állt (lásd az FT1 eredményét).

Az edzés a második helyezett Foggia számára problémákkal ért véget. Miután meglátta a fekete-fehér kockás zászlót, és elindult a rajtgyakorlatra (az 1-es kanyar után), kigurult. Foggia nekitámasztotta Hondáját a védőkorlátnak, és elindult.