szerda, május 8, 2024
HomeMotorsportsMoto3 kvalifikáció Motegi: Jaume Masia zsinórban harmadik pole pozíciója

Moto3 kvalifikáció Motegi: Jaume Masia zsinórban harmadik pole pozíciója

Jaume Masia (Honda) ismét a legjobb rajtpozíciót szerezte meg Japánban – Daniel Holgado (KTM) a második sorban – Három versenyző büntetéssel, köztük Collin Veijer

Jaume Masia (Honda) folytatta eddigi erős teljesítményét a Moto3-as kategória japán futamának kvalifikációján. A spanyol 1’56.331-es idejével sorozatban harmadszor szerezte meg a pole pozíciót Motegiben. Masia pályafutása során ez a kilencedik helyezése. A Moto3 osztály 2012 óta tartó történetében csak Alex Rins és Jorge Martin indult gyakrabban a legjobb rajtkockából.

„Nagyon jó futamom van” – mondta boldogan Masia – „Köszönöm a csapatomnak a teljesítményt, amit jelenleg nyújtunk. Ez tényleg hihetetlen. Úgy érzem, fel vagyok szerelve a versenyre. Szerintem szórakoztató lesz.”

Masia új körrekordot állított fel. A régi Hiroki Onoé volt 2016-ban.

Három versenyző kapott büntetést a kvalifikáció előtt. Diogo Moreira (KTM), Collin Veijer (Husqvarna) és Joel Kelso (CFMoto) a reggeli edzésen a célegyenesben levették a bal kezüket a kormányról, hogy egy kicsit aerodinamikusabbak legyenek.

Ez a kis géposztályban biztonsági okokból tilos. Ezt a három versenyzőt szabad helyekkel hátrébb sorolják a rajtrácson. A hétvége előtt egy másik döntést is hoztak a versenybírók.

Ivan Ortolát (KTM) és Kelsót visszamenőleg kizárták a barcelonai hétvégéről. Az olajmintáik nem feleltek meg az előírásoknak. Barcelonában új motorokat szereltek be a KTM-től. Ezeket korábban Mattighofenben tesztelték a próbapadokon.

Úgy tűnik, hogy ezekből a próbapados tesztekből még mindig maradtak maradványok egy másik olajból. A két kis géposztályban a Petronas a standard kenőanyag-szállító. A Kelso Barcelonában nem szerzett világbajnoki pontokat. Ortolát megfosztották a pole pozíciótól és a tizedik helytől.

Vissza Motegi. A Q1-ben Riccardo Rossi (Honda) érte el a legjobb időt 1:57.161 perccel. Kelso, Taiyo Furusato (Honda) és Jose Antonio Rueda (KTM) is bejutott a Q2-be. A második PrüstelGP-pilóta, Xavier Artigas számára a verseny ötödik alkalommal ért véget.

A Q2-ben Masia már a rajtnál megadta a tempót. Deniz Öncü (KTM) két tizedmásodperccel lemaradva követte. Matteo Bertelle (Honda) biztosította be a harmadik helyet. Bertelle ezzel sorozatban másodszorra szerzett helyet a rajtrács első sorában.

A negyedik-hatodik helyeket Stefano Nepa (KTM), Ortola és Daniel Holgado (KTM) szerezte meg, aki pontegyenlőségben érkezett Japánba Masiával. A kvalifikáción Veijer, Ayumo Sasaki (Husqvarna) és David Munoz (KTM) a hetedik-kilencedik helyet szerezte meg.

A csapattárs Veijer büntetése miatt Sasaki a hetedik helyen indul vasárnap. Rossi nem ért el időt a Q2-ben. Az olasz az első repülő körén bukott. Ezután az orvosi központba vonult.

Romano Fenati sérülés miatt hiányzik Japánban. A veterán versenyzőt David Almansa fogja helyettesíteni a Snipers csapatban. David Salvador szintén lábsérülés miatt hiányzik. A spanyol versenyzőt a CIP csapatban nem fogja más versenyző helyettesíteni.