HomeMotorsportsMoto3 FT1 Phillip Island: Az újonc Moreira közel a legjobb idővel -...

Moto3 FT1 Phillip Island: Az újonc Moreira közel a legjobb idővel – Guevara bukik

Diogo Moreira késői legjobb idővel veri Dennis Foggiát és Sergio Garciát – a világbajnokságot vezető Izan Guevara bukik és nyolcadikként fejezi be az FT1-et

Az

Moto3 újonc Diogo Moreira a leggyorsabb idővel kezdte a Phillip Island-i hétvégét. A KTM versenyzője 1’39.773-as idővel az első szabadedzésen az első helyen végzett, megelőzve Dennis Foggiát (Honda) és Sergio Garciát (GasGas)

Hűvös körülmények uralkodtak a nap első ülésén, a külső hőmérséklet tizenkét fok volt. Szeles is volt, de a pálya nagyrészt felszáradt a tegnapi eső után. Mivel még mindig voltak nedves foltok, sok versenyző esőgumikon kezdte az edzést.

Azok, akik nem voltak azonnal slick-eken, gyorsan átálltak, így az idők fokozatosan nőttek, ahogy a versenyzők megismerkedtek a pályával. A legtöbbjük számára ez új terület, hiszen utoljára 2019-ben versenyeztek itt.

A végén egy újonc Moreira győzött. Utolsó lendületes körével megelőzte a veterán Foggiát, valamint Garciát, akik szintén javítani tudtak utolsó próbálkozásaikon. Az első három helyezettet mindössze egy tized választotta el egymástól.

A negyedik helyet a helyi hős Joel Kelso (KTM) szerezte meg, aki nem a Moto3-ból, hanem más versenysorozatokból ismeri a pályát. Tatsuki Suzuki (Honda) későn bukott és az ötödik helyen végzett.

Mögöttük Daniel Holgado, Stefano Nepa (mindketten KTM), Izan Guevara (GasGas), Ayumu Sasaki (Husqvarna) és Deniz Öncü (KTM) sorakozott fel. Az első 10 helyezett egy másodpercen belül volt egymáshoz képest. Guevara egy sokkoló pillanatot okozott, amikor a 8-as kanyarban enyhén a fűre csapódott, és letaszították a motorjáról.

A világbajnoki címvédő ezután hosszabb ideig a kavicságyban térdelt, de aztán magától felállt, és úgy tűnt, nem sérült meg. A baleset idején még a harmadik helyen állt. Nem tudta befejezni az ülést.

Ezt megelőzően a 11-es kanyarban már két baleset is történt. Először Alberto Surra (Honda) bukott, aki hosszú sérülési szünet után tért vissza. Nem sokkal később John McPhee (Husqvarna) is ugyanott bukott. Senki sem sérült meg.