szombat, május 18, 2024
HomeNBAMobley blokkja megakadályozta a harmadik Magic-győzelmet - a Sixers ellopta az 5....

Mobley blokkja megakadályozta a harmadik Magic-győzelmet – a Sixers ellopta az 5. meccset New Yorkban

Az Orlando Magic közel áll a harmadik győzelemhez a Cleveland Cavaliers ellen – de Franz Wagner nem tudja bevinni a döntő kísérletet. A Milwaukee és a Philadelphia rövidít. Az NBA rájátszása szerda hajnalban

Két domináns hazai meccs és a Cavs elleni 2-2-es döntetlen után a konferencia negyeddöntőjében a Magic jó hangulatban utazott Ohióba. Egy szoros meccsel később azonban a Cleveland ismét vezet a sorozatban, és már csak egy győzelemre van szüksége ahhoz, hogy kiejtse ellenfelét.

A floridai vendégek 103:104 arányban sokkal közelebb álltak a győzelemhez, mint a sorozatot nyitó első két mérkőzésen. Franz Wagner hat másodperccel a vége előtt a kosárra hajtott – az egyenlítő találat a láthatáron volt. Evan Mobley-nak azonban volt ellenszere: a Cavs 22 éves irányítója blokkolta a vele egykorú világbajnokot. Az Orlandónak faultolnia kellett, a Cleveland a vonalról tartotta magát. A végén Paolo Banchero csak egy hárompontossal tudott rövidíteni a végeredményen

Végső kosarával Banchero 39 pontra (8 lepattanó, 4 gólpassz) növelte az esti mérlegét, míg Wagner (14 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) a negyedik párharcban sem tudott felnőni a gálaelőadásához, míg testvére, Moritz nyolc pontot és két lepattanót gyűjtött. A két berlinit az ohiói szurkolók következetesen kifütyülték és kigúnyolták a nem túl messze lévő Michigani Egyetemen szerzett egyetemi múltjuk miatt. Mint oly sokszor, most is Donovan Mitchell (28) emelkedett ki az ellenfélnél, míg Darius Garland 23-at szórt.

A Magicnek szombat éjjel (MEKSZ 1 óra) otthon kell nyernie, hogy kikényszerítse a május 5-i döntő hetedik meccset. Akkor viszont a Cavsnek lenne hazai pálya előnye.

Maxey elrontja a Knicks-t – a Bucks kompenzálja Giannis hiányát

A New York Knicks és Isaiah Hartenstein lemaradt a következő fordulóban a korai továbbjutásról. A 25 éves center 106:112-re kikapott a New York Knicksszel a Philadelphia 76ers otthonában, a Madison Square Gardenben. Tyrese Maxey fontos második győzelemre vezette a „Phillyt”. Az irányító előbb egy hosszú hárompontossal mentette meg csapatát a hosszabbításban, majd végül 46 ponttal (hét hármas), öt lepattanóval és kilenc assziszttal a Nagy Alma kiemelkedő embere lett. A magasember Joel Embiidnek migrénje volt a meccs előtt, de így is tripla-duplát ért el (19/16/10).

A Knicks legjobbja ismét Jalen Brunson volt 40 ponttal, míg Hartenstein 27 perc alatt hat pontot, hét lepattanót és négy asszisztot szerzett. A Knicks helyi idő szerint csütörtökön Philadelphiában szeretné a második meccslabdát is gólra váltani, akkor ismét kétségkívül számos utazó szurkoló támogatásával.

Keleten egy harmadik sorozat is nyílt: az erőnlétileg alulmaradó Milwaukee Bucks 115:92-re nyert az Indiana Pacers ellen, így 2:3-ra nyert, Khris Middleton és Bobby Portis egyenként 29 ponttal vezette győzelemre csapatát. A két sztár, Giannis Antetokounmpo és Damian Lillard ismét sérülés miatt hiányzott. A hatodik mérkőzést helyi idő szerint pénteken játsszák Indianapolisban