csütörtök, március 28, 2024
HomePremier LeagueMaddison remekel, a Leicester lemondott a piros lámpásról a szezon első győzelme...

Maddison remekel, a Leicester lemondott a piros lámpásról a szezon első győzelme után

A Leicester City legyőzte a feljutott Nottingham Forrestet a Premier League alagsori összecsapásán. Maddison tette a különbséget a 4-0-s győzelemben, a Rókák az utolsó helyről távoztak.

Leicester csavarója, Maddison lépett ki egy szabadrúgásra, és a belső kapufa segítségével a hálóba pöckölte a labdát, ezzel 3-0-ra alakítva az állást. A tízes mindössze tíz perc alatt három döntő fontosságú gólban is részt vett csapata számára – és a nyolcadik próbálkozásra elért első szezonbeli győzelmükben is kulcsszerepet játszott.

Leicester tízese már öt perc után megmutatta tudását. Maddison a brazil válogatott védő, Renan Lodi nyakába vette a labdát, és érzékenyen a kapu elé emelte – Drewsburry-Hall gyenge fejesével sikerült megakadályozni, hogy az állás ne legyen 1-0 ebben a szakaszban.

Barnes is betalál – Awoniyi többször is hibázik

Maddison tehát a saját kezébe vette a dolgokat: az egyértelműen domináló hazaiaknál Awoniyi kapufa után a kapufát találta el (22.), erősen védekezve 1:0-ra alakította az állást (25.), majd nem sokkal később támadást kezdeményezett, amit Barnes ugyanilyen szépen fejezett be egy kettős fórból (27.). Maddison tette fel a habot a tortára a szabadrúgásával (35.).

Alig volt észrevehető, hogy a Rókák három góljuk előtt majdnem hátrányba kerültek. A korábbi Union-támadó Awoniyi egyszer nem tudta legyőzni Wardot (52.), de ez volt minden, amit a Nottingham támadásban el tudott érni.

Daka utolsó pontja a sarokkal

A Rókák ehelyett 4-0-ra elhúztak, annak ellenére, hogy kivették a sebességből: Maddison előkészítését Daka fejezte be sarokkal a büntetőterületen belül (73.).

Leicester átadja a piros lámpást a Nottingham Forrestnek a szezon első győzelme után. A nemrég még ellentmondásos edző, Brendan Rodgers fellélegezhet. Steve Cooper és a Nottingham Forrest (nulla pont az utolsó öt meccsből) számára ez még kellemetlenebbé válik.