csütörtök, május 16, 2024
HomeTennisKuhn kihagyja az Alcaraz elleni szenzációt Hamburgban

Kuhn kihagyja az Alcaraz elleni szenzációt Hamburgban

A profi teniszező Nicola Kuhn elszalasztotta a szenzációt a fiatal Carlos Alcaraz ellen a hamburgi European Openen.

A 22 éves játékos az első szett meglepő megnyerése után 2:26 óra alatt 6:3, 1:6, 1:6, 6:7 (3:7) arányú vereséget szenvedett a nála három évvel fiatalabb spanyol ellen az első körös mérkőzésen. A világranglista hatodik helyén álló Alcaraz az első helyen kiemelt a Rothenbaumban zajló ATP-tornán, és nagy favorit az idei ötödik tornagyőzelmére.

Kuhn, aki korábban a spanyoloknál versenyzett, sokáig bátor és erős teljesítményt nyújtott. A harmadik szettben többször is kezelni kellett a jobb combját, csak nehezen tudott futni, majd a döntő rövidítésben már nem volt esélye. Ez lett volna Kuhn első győzelme az ATP Touron 2021 januárja óta. Visszalépése miatt a tizenegy német teniszező közül kilenc már nem játszik a hamburgi salakpályás férfi és női versenyen.