csütörtök, március 28, 2024
HomeTennisKorpatsch és a Petkovic/Niemeier páros kiesett Berlinben

Korpatsch és a Petkovic/Niemeier páros kiesett Berlinben

Tamara Korpatsch az első német teniszező, aki már az első fordulóban kiesett az egyesben a berlini füves pályás tenisztornán.

A 27 éves kaltenkircheni játékos 6-3, 3-6, 4-6-ra kikapott a kínai selejtezős Wang Xinyutól, és lemaradt a legjobb 16 közé jutásról. A világranglistán 105. helyen álló Korpatsch szintén a selejtezőkön keresztül küzdötte fel magát a főtáblára. Wang a legjobb 16 között a francia nyílt teniszbajnokságon döntős Coco Gauff vagy amerikai honfitársa, Ann Li ellenfele lesz.

Így már csak Andrea Petkovic és Jule Niemeier maradt az egyéni versenyben. A párosok versenyében mindketten kikaptak a 16 között az amerikai Asia Muhammad és a japán Ena Shibahara párostól 3-6, 6-3, 8-10. Egyesben mindkettőjükre nehéz feladat vár az első fordulóban: Petkovic (34) a korábbi wimbledoni bajnok spanyol Garbiñe Muguruzával, Niemeier (22) pedig a svájci olimpiai bajnok Belinda Benciccsel találkozik. A háromszoros Grand Slam-győztes Angelique Kerber úgy döntött, hogy nem indul Berlinben, hogy felkészüljön a wimbledoni füves pályás klasszikusra.

A cseh Karolina Pliskova és az orosz Darja Kassatkina voltak az első kiemelt játékosok, akik a kezdeti nehézségek után megoldották a nyitófeladatokat. Pliskova 6-7 (5-7), 6-0, 6-0-ra verte az észt Kaia Kanepit, míg Kassatkina 5-7, 6-3, 6-1-re az ukrán Anhelina Kalinyinát.