csütörtök, május 16, 2024
HomeTennisKorán elbukott a teniszcsillag - meglepetés a US Openen

Korán elbukott a teniszcsillag – meglepetés a US Openen

A világ egyik legjobb játékosa, Maria Sakkari már a torna elején elbukott. Most a világ legjobb játékosa is kiesett.

Iga Świątek Iga már a legjobb 16 között elbukott a US Openen. A lengyel címvédő három szettben kapott ki a lett Jelena Ostapenkótól (6:3, 3:6, 3:6, 1:6). Świątek különösen a harmadik szettben okozott csalódást, ahol teljesen alulmaradt.

„Mindig nagyon jól játszik ellenem” – mondta – „De meglepett, hogy ilyen drasztikusan megváltozott a szintem. Nem igazán tudom, mi történt a játékommal, hirtelen már nem tudtam irányítani”. Świątek számára ez volt a negyedik vereség a lett ellen a negyedik mérkőzésén.

A 22 éves lengyel számára azonban a vereségnek más következménye is van: elveszíti első helyét a világranglistán. Helyét a fehérorosz Aryna Sabalenka veszi át 75 hét után a csúcson.

„Mintha sosem ment volna el „

A Świątek legyőzője, Jelena Ostapenko számára most a helyi hős Coco Gauff következik. Az amerikai-amerikai három szettben nyert az erős Caroline Wozniacki ellen. A dán a három szettből a másodikat megnyerte, de a harmadikban már nem tudta tartani a lépést. Gauff 6:3 és 3:6 után 6:1-re nyerte a döntő szettet. Ennek ellenére a mérkőzés után tele volt dicsérettel ellenfelét illetően: „Caroline visszatért, olyan, mintha sosem lett volna távol” – mondta Gauff tele tisztelettel a 33 éves játékos iránt, aki rögtön szenzációt okozott, miután több mint három év szülési szabadság után visszatért a Grand Slam színpadára.

Ugyanez vonatkozik a román Sorana Cirsteára (33) is, aki 14 év után először jutott Major-negyeddöntőbe, és a párizsi döntős cseh Karolina Muchovával találkozik.