péntek, április 19, 2024
HomeTennisKeserű véget ért a torna Petkovic számára: sérülés után visszavonult

Keserű véget ért a torna Petkovic számára: sérülés után visszavonult

Andrea Petkovic könnyes szemmel hagyta el a pályát. A sérülése és a European Openen való kiesése miatt mélységesen csalódott közönségkedvenc a hamburgi Centre Courton búcsúzott.

A 34 éves játékos 41 perc után 0:6, 0:2 után feladta a mérkőzést a világranglista második helyén álló Anett Kontaveit ellen. Ez azt jelenti, hogy a Rothenbaumban a női és férfi párosok versenyén induló tizenegy német teniszező közül már senki sincs versenyben.

„Valószínűleg meghúztam az adductoromat” – mondta Petkovic. Ezt a sérülést nemrég a miami versenyen szenvedte el. „Akkoriban sokkal rosszabb volt. Ezért gondoltam, hogy itt játszhatok tovább” – számolt be csalódottan.

A kezelés szüneteltetése sem segít

A tavalyi döntős amúgy is hendikeppel indult az erős észt ellen. A jobb könyöke napok óta fáj. A 34 éves darmstadti játékos csak fájdalomcsillapítók szedésével és szalaggal tudott játszani. Az első szett során combsérülést is szenvedett, és innentől kezdve gondjai voltak a csúszós salakon. Kontaveit szinte gond nélkül hozta a játékát. „Nagyon sajnálom Andreát. Remélem, minél hamarabb meggyógyul” – mondta a 21 éves lány.

Petkovicnak még a szünetben kapott kezelés sem hozott javulást. 0:2 órakor rájött, hogy ezen a napon semmit sem tud megmozdítani, és feladta. „Ha elmúltál 30, mindent el kell fogadnod a fájdalom szempontjából” – mondta két nappal korábban.

Szakmailag „jól és frissen” érezte magát, mondta. De folyamatosan a könyökére koncentrált, hogy elkerülje a további romlást, mondta. „Lehet, hogy ezért nyomom másképp a lábamat” – találgatott, „de ez csak egy Petkovic-diagnózis”. Úgy tervezi, hogy két hét múlva részt vesz a washingtoni WTA-tornán, miközben a US Openre készül.

Kontaveit mostantól favorit

A verseny nagykövete most Kontaveitot tartja a hamburgi torna legnagyobb favoritjának. Az észt versenyzőt nem sokkal a verseny kezdete előtt hívták meg a tornára wildcarddal, miután napokig edzett a gyorsabb keménypályás felületen. A hamburgi salakpályás tornán gyorsan kellett alkalmazkodnia a lassabb felülethez, és ezt lenyűgözően bizonyította.

Kontaveit az orosz Anastasia Potapovával találkozik az elődöntőben. A dubaji világranglista 63. helyezettje 6-1, 6-3-ra legyőzte a tavalyi French Open-győztes cseh Barbora Krejcikovát.

A férfiaknál meglepetés született. A második helyen kiemelt orosz Andrej Rubljov 4-6, 2-6-ra kikapott az argentin Francisco Cerundolo ellen a 16 között, és kiesett. Ez azt jelenti, hogy Rubljov álommérkőzése a fiatal spanyol sztár, Carlos Alcaraz ellen véget ért. A 19 éves ibériai játékos a 16 között a szerb Filip Krajinovicot győzte le 7-6 (7-4), 6-3-ra. Negyeddöntős ellenfele a 26 éves orosz Karen Khachanov.