szombat, április 20, 2024
HomeTennisKerber dominált a nyitányon - Niemeier debütáló győzelme

Kerber dominált a nyitányon – Niemeier debütáló győzelme

Angelique Kerber stílusosan bejutott a második fordulóba a wimbledoni füves pályás tenisztornán. A 2018-as győztes a torna nyitányán a francia Kristina Mladenovicot múlta felül, és mindössze 62 perc után 6-0, 7-5-ös győzelmet ünnepelhetett a páros specialista ellen.

A 34 éves kieli teniszezőnek ez volt mindössze a negyedik szettgyőzelme 14. wimbledoni szereplése során, amelyben nem veszített játékot. Kerber csak a küzdelmesebb második szettben volt igazán kihívó. A következő fordulóban a tavalyi elődöntős a lengyel Magda Linette-tel találkozik, aki szintén esélyes.

Jule Niemeier már a második fordulóba jutott. A 22 éves dortmundi teniszező mindössze 73 perc után 6:1, 6:4-re verte a kínai Xiyu Wangot, és ezzel élete első Grand Slam-tornagyőzelmét ünnepelhette. A világranglista 97. helyezettje az elejétől kezdve uralta a mérkőzést, és még akkor is magabiztos maradt, amikor ellenfele ellenállása a második szettben egyre nagyobb lett. Niemeierre most rendkívül nehéz feladat vár, és a második helyen kiemelt észt Anett Kontaveittal találkozik. Tavaly Niemeier először maradt le a wimbledoni főtábláról.