vasárnap, május 19, 2024
HomeTennisKerber bejutott a második fordulóba a római tornán

Kerber bejutott a második fordulóba a római tornán

Egy újabb győzelem végre: Angelique Kerber könnyedén nyerte a Masters-torna nyitómeccsét, és új önbizalmat szerzett a francia nyílt bajnokságra

A teniszező Angelique Kerber több kudarc után újabb sikert ünnepelhetett, és fölényesen jutott be a római Masters-torna második fordulójába. A korábbi világelső könnyedén, 6:1, 6:0-ra nyerte meg nyitómeccsét az amerikai Lauren Davis ellen, és most a 17. helyen kiemelt orosz Veronika Kudermetovával találkozik.

A 36 éves Kerber korábban a március közepén Miamiban és három hete Stuttgartban rendezett tornán is kiesett az első fordulóban. A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes akkor úgy döntött, hogy rövid szünetet tart, hogy kiheverje a megfázás okozta károkat, és „megfelelően felkészüljön a salakpályára”. Kerber 18 hónapos szülési szabadság után az évforduló környékén tért vissza a turnéra, és ahogy az várható volt, még mindig messze van a csúcsformájától.

A Bad Saulgau-i Tatjana Maria (36) szintén német szempontból kiemelt a római női főtáblára. A 2022-ben Wimbledonban elődöntős játékos az első fordulóban a cseh selejtezős Linda Fruhvirtová ellen lép pályára. A három salakon rendezendő Masters 1000-es torna közül az utolsó salakon zajló verseny fontos erőfelmérőnek számít a május 26-án kezdődő francia nyílt teniszbajnokság előtt.