péntek, május 3, 2024
HomeMotorsports"Jó érzés": Valentino Rossi a GTWC előszezoni tesztje után a WRT Audival

„Jó érzés”: Valentino Rossi a GTWC előszezoni tesztje után a WRT Audival

Valentino Rossi a GT World Challenge hivatalos tesztjén folytatta az Audi R8 LMS GT3 Evo II megszokását, és első referenciát kapott a csapattársaktól

A 2022-es GT World Challenge (GTWC) Europe szezon hivatalos előszezoni tesztjére hétfőn és kedden került sor a franciaországi Le Castellet-ben található Circuit Paul Ricard pályán. A második napon Valentino Rossi is részt vett, aki a WRT versenycsapat Audi R8 LMS GT3 Evo II-jét fogja vezetni a teljes szezonban.

A két Audi works pilóta, Frederic Vervisch és Nico Müller néhány napja mutatkozott be Rossi csapattársaiként a 46-os rajtszámú fekete-sárga Audiban. Kedden Rossi megkapta az első referenciát, amikor először osztozott az autón csapattársaival. A kilencszeres motoros világbajnok ezt megelőzően több privát teszt (Valencia, Magny-Cours, Misano) során ismerkedett meg az R8 versenyváltozatával.

Le Castellet-ben Rossi csak a második tesztnapon volt akcióban. 73 kört teljesített, és 1:54,735 perces személyes legjobb időt futott. Ezt az időt a reggeli ülésen határozta meg. Vervisch ugyanezen az edzésen mindössze négy tizedmásodperccel volt gyorsabb 1:54.331 perccel. Délután azonban a belga 1:53.960-ra javított, míg Rossi nem tudta tartani a délelőtti idejét.

Rossi az első hivatalos tesztnapot követően nagyrészt pozitívan nyilatkozott: „Ez egy jó nap volt, és ez volt az első alkalom, hogy mindannyian együtt voltunk akcióban. Így mindannyian jobb összehasonlítási értékeket kaptunk egymástól” – mondja az olasz.

„Dolgoztunk a beállításokon. És természetesen észrevettük azokat a területeket, ahol még javulnunk kell. De az érzés jó. A pálya nem új nekem, de több mint 20 éve nem jártam rajta utoljára. Ezért kellett először újra megszoknom. De összességében jó nap volt” – mondta Rossi.

Vervisch köridejének köszönhetően a WRT Audi a P22. és a P18. helyen végzett az időmérőn a keddi két tesztülésen. Összehasonlításképpen, az Audi által elért leggyorsabb idő 1:52,971 perc volt, amelyet a Sainteloc csapat ért el. Ez azonban nem volt a teszt abszolút legjobb ideje. Ezt Fabian Schiller állította be a fő Mercedesben 1:52.533 perccel.

Összesen 43 GT3-as autó volt a pályán a kétnapos teszt során Le Castellet-ben. A 2022-es GTWC-szezonra kilenc gyártó 52 autója nevezett az Endurance Cupba, ebből 16 a Pro osztályban, amelyben a Rossi jellegzetes 46-os rajtszámmal induló WRT Audi is szerepel.

A szezonnyitóra április 3-án kerül sor az imolai 3 órás verseny formájában. Ez az első az Endurance Cup öt futamából. Az öt Sprint Kupa-futam közül az elsőt négy héttel később Brands Hatchben rendezik meg. Rossi a 2022-es GTWC naptár mind a tíz versenyén Vervisch-el együtt fog versenyezni, Nico Müller pedig harmadik versenyzőként csatlakozik az öt Endurance futamra.