kedd, április 30, 2024
HomeMotorsportsJames Rossiter abbahagyja versenyzői karrierjét, hogy a Maserati csapatfőnöke legyen

James Rossiter leteszi a sisakot, hogy a Maserati Formula E csapatfőnöke legyen – A projektben mindkét félhez fűződő kapcsolatai segítették

A Formula E debütálásakor új csapatfőnöke lesz a Maseratinak – méghozzá egy másik korábbi versenyző. James Rossiter veszi át Jerome D’Ambrosio helyét a korábbi Venturi csapatnál. A Maserati először 2023-ban száll be a Formula E-be

A 39 éves versenyzőnek nem ez az első funkcionális szerepe a Formula E-ben. Rossiter eddig a DS Techeetah sportigazgatója volt. Ez egy csoporton belüli változás, mivel a Maserati, akárcsak a Citroen leányvállalata, a DS, a PSA és a Fiat-Chrysler egyesüléséből létrejött Stellantishoz tartozik.

Aktív pályafutását azonban befejezi. Jelenleg a Peugeot hiperautó-programjának aktív versenyzője, amelyhez eredetileg cserepilótaként jelentették be. Mivel Kevin Magnussen az év elején rövid időn belül a Forma-1-be igazolt, beugrott és vezette a monzai és a fudzsi futamokat.

A jövőben ennek vége lesz. Rossiter így nyilatkozott a kiválasztott médiának, köztük az Autosport nevű testvérportálnak: „Befejezem aktív versenyzői pályafutásomat, hogy minden energiámat ebbe a projektbe fektethessem. Azt hiszem, ez a helyes út.”

„A Peugeot és a Stellantis támogatott abban, hogy elvállaljam ezt az új szerepet. Nem fogok tovább versenyezni a Peugeot-nál.” Az Endurance Világbajnokság (WEC) még egy futamot rendez november 12-én Bahreinben. Mivel a Formula E előzetes tesztjére csak decemberben kerül sor, még mindig részt vehet a WEC döntőjén.

Egyszer a Super Aguri és a Honda tesztpilótájaként a Forma-1 ajtajában is megvetette a lábát, de ez soha nem jött össze. Japánba ment, és több győzelmet szerzett a Super GT-ben, valamint egy dobogós helyezést a Super Formula-ban. Ehhez jöttek még a szórványos WEC-indulások, főleg Colin Kolles csapatában.

Három éve dolgozom a lépcsőfokért

A DS Techeetah-nál betöltött szerepe fontos felkészülés volt a brit számára: „Ez a három év tökéletesen felkészített erre a lépésre. Szép folyamat volt a versenyzői létből a csapatvezetéssel való együttműködésbe és a pályán a csapat sportszakmai részlegével való együttműködésbe lépni.”

„Fontos betekintést nyertem abba, hogy mi kell egy csapat vezetéséhez. Ez lehetővé tette számomra, hogy három éven keresztül fejlesszem azokat a készségeket, amelyekre szükségem volt ehhez a szerephez. Nagyon hálás vagyok nekik ezért.”

Az is valószínű, hogy segítettek a Venturi csapat mögött álló Monaco Sports Group (MCG) kapcsolatai: „Van egy kapcsolat, amely a 3. szezon (2016/17) végére nyúlik vissza. Abban az időben tárgyaltam a Venturival, és teszteltem nekik.” A Venturi Edoardo Mortarát választotta versenyzőjének a 2017/18-as évre.

Rossiter kapcsolata Scott Swid és Jose Maria Aznar partnerekkel soha nem szakadt meg. Az a tény, hogy a csapatuk most egy Stellantis-lányért teszi a tétet, még logikusabbá tette a választást. „Ez eleve eldőlt, és a pályafutásom során mindig is ez volt a célom” – mondta az új csapatfőnök. A Maserati MCG Racing versenyzői még nem dőltek el.