csütörtök, május 16, 2024
HomeTennisIsmét forduló: Sakkari ismét csalódást okozott

Ismét forduló: Sakkari ismét csalódást okozott

Két évvel ezelőtt Maria Sakkari bejutott a US Open elődöntőjébe. Hétfőn már az első fordulóban kiesett.

A horrorisztikus sorozat folytatódik: Maria Sakkari sorozatban harmadik Grand Slam-tornáján esett ki az első fordulóban. A világranglista nyolcadik helyezettje hétfőn 4:6, 4:6, 4:6-ra elveszítette nyitómérkőzését a US Openen a spanyol Rebeka Masarova ellen.

Ez keserű kudarc volt a görög számára, aki 2021-ben még az elődöntőig jutott. Ott a későbbi győztes, selejtezős Emma Raducanu ellen szenvedett vereséget.

Świątek sietve ragyog

Sokkal jobban mentek a dolgok a világelsőnek hétfőn. A címvédő lengyel Iga Świątek Iga Świątek a US Open második fordulójába sietett. A 22 éves játékos a svéd Rebecca Petersonnak esélyt sem adott a 6-0, 6-1-es győzelemmel megnyert nyitányon.

A világelső mindössze 58 perc után a második meccslabdáját is értékesítette. Świątek az ötödik Grand Slam-címét szeretné megszerezni kemény pályán New Yorkban.

Az Opta adatszolgáltató szerint több mint 30 éve ő az első játékos, aki két év alatt 40 szettnél több nullára nyert két szettben. Legutóbb Steffi Graf és Monica Seles volt ilyen.

Siegemund az első német

A svájci olimpiai bajnok Belinda Bencic és a French Open-döntős cseh Carolina Muchowa is túljutott az első fordulón. Bencic az orosz Kamilla Rahimovát verte 6-2, 6-4-re – Muchova az ausztrál Storm Huntert 6-4, 6-0-ra

Az első német játékos aztán kedd este is pályára lép. Laura Siegemund az amerikai szupersztárral, Coco Gaufffal találkozik esélyesként. Alexander Zverev német idő szerint kedden délben lép pályára, és az ausztrál Vukiccsal találkozik.