hétfő, május 6, 2024
HomeBasketballIsmét Chemnitz: a Bayern München harmadszor is kikapott

Ismét Chemnitz: a Bayern München harmadszor is kikapott

A Niners Chemnitz egyre inkább az FC Bayern München nagy félelmetes ellenfele. A szászok kedden a szezonban harmadik mérkőzésüket is megnyerték a listavezető ellen, és 77:58 (46:28) arányban legyőzték a münchenieket a Bundesligában.

A szászok már megnyerték az első mérkőzést Münchenben és a kupameccset is. „Ez egyre inkább igaznak bizonyul. Idejönnek és hazaküldik őket” – mondta a Chemnitz profija, Malte Ziegenhagen a „Magentasport”-ban.

A bajnoki címre pályázó csapat soha nem talált bele a játékba, és már a szünetben egyértelműen hátrányban volt. „Mi nem lőttünk semmit, a Chemnitz szinte mindent betalált” – magyarázta a Bayern társedzője, Demond Greene, aki a rövid időn belül akadályoztatott Andrea Trinchierit helyettesítette. A játékban megfeszített vendégek 32 távoli kísérletből mindössze öt dobást juttattak célba. Deshaun Thomas volt a Bayern legeredményesebb dobója 14 ponttal. Mindaugas Susinskas volt a harmadik helyezett csapat legjobb pontszerzője 14 ponttal.

Alba győzött Frankfurtban

Az

Bajnok Alba Berlin sokáig gondban volt a kiesőjelölt Fraport Skyliners Frankfurt elleni 72:56 (42:31) győzelmével. Az utolsó negyedben azonban a berlinieknek csak két pontot sikerült engedniük. A hesseniek 9:20 percig nem szereztek pontot. Zsinórban negyedik sikerével a bajnok a negyedik helyre lépett előre, és megelőzte a ratiopharm Ulmot. Jaka Lakovic edző csapata meglepetésre 59:78 (33:43) arányú vereséget szenvedett a Löwen Braunschweig ellen.

ratiopharm ulm – Basketball Löwen Braunschweig (Highlights)
Niners Chemnitz – FC Bayern München 77:58 (22:13,24:15,17:13,14:17)
Pontok Niners Chemnitz: Susinskas 14, Mike 12, Richter 12, Massenat 10, Weidemann 10, Lockett 9, E. Washington 8, Gregori 2
FC Bayern München: Thomas 14, Walden 13, Hunter 6, Obiesie 6, Radosevic 5, Weiler-Babb 5, George 3, Lucic 3, Obst 3