szombat, április 27, 2024
HomeMotorsportsIMSA 12 óra Sebring: Vad Porsche indulás, Cadillac pole pozíció

IMSA 12 óra Sebring: Vad Porsche indulás, Cadillac pole pozíció

Míg „Mr Sebring” Pipo Derani megszerzi a pole pozíciót a 2024-es Sebringi 12 órás versenyen, a Porsche Penske Motorsportra rengeteg átépítési munka vár

Mathieu Jaminet vad balesete a Sebringi 12 Óra kvalifikációján: a Porsche gyári pilótája az 1-es kanyar kijáratánál elvesztette uralmát a gyári Penske-963-as felett, és nagyot csapódott a falnak

Jaminet egy tolókört futott, amikor az 1-es kanyarban túlságosan kifelé csúszott, és a Sebring International Raceway egyik rettegett bukkanójánál a járdaszegélynek csapódott. Két kerékkel a földön kötött ki, és nem tudta utolérni a Porschét, amely ezután a bal első kanyarral erősen a falnak csapódott.

A 6-os Penske Porsche (Tandy/Jaminet/Makowiecki) eleje megsérült.

„Egyelőre jól vagyok, de a baleset miatt sajnálom a Porsche Penske Motorsport csapatát és minden kollégámat a weissachi Porschénél” – mondta Jaminet. „Sajnos a srácoknak most van némi munka az autónkkal. Kár, mert a Porsche nagyon jól ment az első körömben. Az első háromba kerülés a rajtrácson elérhető közelségben lett volna.”

„Most már előre tekintünk a versenyre. Ha ott ismét versenyképes lesz az autónk, akkor tizenkét óránk van arra, hogy behozzuk a lemaradásunkat.” A Porsche még mindig szeretné kideríteni a pontos okot. „Most meg kell javítanunk a 6-os rajtszámot, és elemeznünk kell, hogy pontosan mi történt” – mondta Jonathan „JD” Diuguid, a Porsche Penske Motorsport vezető igazgatója

Derani megszerezte a Cadillac 25. pole pozícióját

A kvalifikációt természetesen meg kellett szakítani a piros zászlós baleset miatt. Amikor újraindult, a legtöbb GTP-nek már csak egy repülő kör volt hátra. Ezen a körön „Mister Sebring” ismét lecsapott, a négyszeres futamgyőztes Luis Felipe „Pipo” Derani.

A brazil az Action Express Cadillac 63-as Iron Lynx Lamborghini (Cairoli/Caldarelli/Grosjean; 8.) az ülés újraindítása után nem tudott hasznos kört tenni, de legalább maga mögött hagyta a második BMW-t, amely ugyanerre a sorsra jutott. A három szabadedzésen a Lamborghini SC63 a tizedik, a kilencedik és a nyolcadik helyen végzett IMSA-debütálásán, mindig több mint egy másodperccel lemaradva a legjobb időtől.

A második szabadedzésen a sárga JDC Miller Porsche már említett leggyorsabb idejét leszámítva a szabadedzéseken is a Cadillac, de ebben az esetben a Ganassi autója nyert.

Az edzéseken is akadtak balhék: Colin Braun az APR Oreca 04-es (Kurtz/Braun/Sowery) versenyautóját a Sunset Bendben a falnak csapta az éjszakai edzésen. Az LMP2-es Oreca azonban a kvalifikáción újra a pályán volt, és biztosította a kilencedik helyet a rajtrácson. A GT-mezőnyben az első edzésen technikai problémák adódtak, de ezek már nem voltak hatással