csütörtök, május 2, 2024
HomeBundesligaHector leckéje a Freiburg tehetségének, Schade-nek

Hector leckéje a Freiburg tehetségének, Schade-nek

A Freiburg jobbszélsője, Kevin Schade számára 45 perc után véget ért a munkanap a kölni 0:1-nél. A 20 éves játékos képességei lenyűgözőek, de a jó és rossz produkciók még mindig gyorsan váltják egymást.

A mindössze 20 éves korban a teljesítmény ingadozása teljesen normális. Még az abszolút kivételes tehetségeknek is van néha egy-egy rossz napjuk a pályafutásuk elején. Ez egy olyan tapasztalat, amelyet a fiatal labdarúgók sosem élveznek, de ez az érési folyamat része. Ez a helyzet a freiburgi Kevin Schade esetében. Az év eleji, Bielefeld elleni középszerű teljesítményt (2:2) követően a szélső Christian Streich edző csapatában az utóbbi időben három lenyűgöző mérkőzést (1:5 a Dortmund ellen, 4:1 a Hoffenheim ellen a kupában és 2:0 Stuttgartban) sorakoztatott fel. Képességei vitathatatlanok: az 1,83 méter magas potsdami születésű játékos gyors, erős ugrással rendelkezik, gólerős, és egy az egy elleni szituációkban is képes hidegen hagyni az ellenfeleket.

Múlt szombaton azonban egy sokkal kellemetlenebb leckét kapott. A Köln balhátvédje, Jonas Hector minden trükkel kifőzte az alaposan bevállalós, de teljesen szerencsétlen Schade-ot. Hector a párbajok 92 százalékát nyerte meg, közvetlen ellenfele, Schade csak 12 százalékát. A Freiburg fiatal játékosa nyolcadik kezdőcsapatában minden helyzetben alulmaradt, gólt pedig nem szerzett. A 31 éves Hectornak viszont még arra is volt ideje, hogy a saját védőharmadában lefoglalja Schade-et és a mögötte álló jobbhátvédet, Lukas Küblert – és Schade-dal ellentétben két kapura lövést is előkészített az ellenfél kapujára.

Sztreich is úgy tűnik, hogy a jobbszélső bevetése ma délután hatástalan volt, és az U21-es válogatottat a félidőben levette a pályáról. „Vannak olyan játékosok a kispadon, akik szintén jók és játszani akarnak” – indokolta a változtatást az SC edzője, aki kifejtette: „Ha valakinek nem megy jól, akkor jön egy másik”. Ebben az esetben Sallai Roland, aki egyértelműen több veszélyt árasztott magából, és csak Nico Schlotterbeck leshelyzete fosztotta meg az egyenlítéstől. A magyar és Schade jelenleg szinte egyformán versenyeznek a jobb oldali középpályás posztért – könnyen lehet, hogy Streich most egyelőre szünetet ad Schade-nek.

A fiatal játékostól a profi csapat állandó tagjává vált

A formagörbe gyors fel- és lejtmenetei még mindig a fejlődési folyamat normális részei, elvégre Schade az első szezonját játssza a Bundesligában. És ezt már most is lenyűgöző módon teszi: Három gól és egy assziszt 18 fellépésen, amire büszke lehet. A potsdami születésű játékos fél év alatt junior játékosból a profi csapat állandó tagjává vált. Valószínűleg eltart még egy ideig, amíg a teljesítménye következetesebbé válik. Hector jó példa lehet számára: Amikor a leendő német válogatott Schade korában volt, Hector még az 1. FC Köln 2. csapatában játszott a Regionalliga Westben.